Uskomatonta sekoilua mersulla

Pitivät Bottasta niin kauan radalla vanhoilla renkailla että ajautui lopulta ulos ja ainakin etusiipi vaurioitui. Olisi pitänyt vaihtaa renkaat jo monta kierrosta aikaisemmin kun alkoi kierrosajat tippua, silti olisi selvinnyt yhdellä pysähdyksellä, nyt meni ylimääräistä aikaa lähes 10 s ja autoon saattoi tulla vaurioita.
9157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Bottas oli tosi hidas koko kisan, niin kauan kuin keskeytti. Todella paska.

Äänestä

Nyt ne kutsui Bottaksen pois radalta vaikka ei näyttänyt olevaan mitään ongelmaa ja enää muutma kierros maaliin. Ei olisi varmaan enää pisteille ehtinyt nousemaankaan. Taitaa red bull viedä merkkimestaruuden.

Äänestä

Olikohan Bottaksen autossa jotain ongelmaa lähdössä vai laskiko tahallaan vertsappenin ja monta muuta ohi. Ulosajo ainakin tallin syytä, pilaavat vieläkin Bottaksen kisat vaikka pitäisi olla varmistamassa tallimestaruus. Saapa nähdä miten ne sekoilee Norriksen kanssa.

Äänestä
  • Ei saanut renkaita lämpimäksi alussa, kummallista miten ne ongelmat on aina Bottaksen autossa, olikohan liikaa painettakin, silloinhan ei ole pitoa ja rengas räjähtää helpommin. Luulisi ainakin olevan helppo lämmittää renkaat ennen kisaa.

    Äänestä

Ulosajokin renkaan räjähdyksen takia, englanninkielisestä selostuksesta en kuullut syytä. Mersu pilaa kisansa ihan itse, enää 5 pistettä johto tallimestaruudessa.

Äänestä

Keskeytyksen perusteella saavat vaihtaa vaihdelaatikon ilman rankkua .. kuulin selostuksesta. jos kuulin oikein

Äänestä

Bottas on paskin kuljettaja kautta aikain.

Äänestä
  • Meidän neuvostotrollien mielestä Mazepin on paras!

    Äänestä

Aivan pelleilyä koko homma

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitivät Bottasta niin kauan radalla vanhoilla renkailla että ajautui lopulta ulos ja ainakin etusiipi vaurioitui. Olisi pitänyt vaihtaa renkaat jo monta kierrosta aikaisemmin kun alkoi kierrosajat tippua, silti olisi selvinnyt yhdellä pysähdyksellä, nyt meni ylimääräistä aikaa lähes 10 s ja autoon saattoi tulla vaurioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu