Vappuna kaupat auki?

Aikaisemmassa viestissä oli asiaa vapunaaton aukioloista, että kaupat ovat normaalisti auki Virossa. Entäs vapun päivä? On vieläpä sunnuntai, että ei taida olla auki? Saako viinojakaan mukaan mistään, esim Sadamarketista?
4532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tartte tyhjällä kärryllä palata.

Äänestä

Virossa on osa isoista kaupoista kiinni joulupäivänä ja osa uudenvuoden päivänä. Suurin osa prisma/Citymarket on aina auki 8-23

Äänestä
  • Nää isot ruokamarketit on jokaisena vuodenpäivänä auki.Juhlapyhät mukaanlukien.

    Äänestä

Kiitos kiitos tiedosta. Kärryt messiin ja matkaan siis=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten on? kirjoitti:

Aikaisemmassa viestissä oli asiaa vapunaaton aukioloista, että kaupat ovat normaalisti auki Virossa. Entäs vapun päivä? On vieläpä sunnuntai, että ei taida olla auki? Saako viinojakaan mukaan mistään, esim Sadamarketista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu