mua kun haluaisin tietää, voiko alkuraskaudessa oireet vaihdella, kun välillä on välillä ei sitten paljon mitään oireita, eli pelkään keskenmenoa?
voitteko
valaista
3405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oireita sinulla on ollut?
eli mulla on kohta täyttymässä 7. vk ja alussa oli hyvinkin vahvoja oireita /rinnat, jano ja välillä yökötys, no tänään heräsin ja rinnat ei ole yhtään arat, eikä muukaan taas viittaa raskauteen. Hulluksi tässä tulee, mutta taidan käydä ultras ens viikolla katsomassa onko siellä mitään
Mulla ainakin meni alkuraskaus ihan päivä kerrallaan systeemillä, eli jonain päivänä oli pahoinvointia ja väsymystä sun muuta ja toisena taas ei mitään.
Nyt on menossa rv 28 ja edelleen yritän elää päivä kerrallaan vaikka haluaisin jo harpata heinäkuulle, että saisi vauvan syliin tuolta mahasta. :)
Voimia alkuraskauteen, mikä minusta ei ainakaan ollut mitään hauskaa aikaa pahoinvoinnin ja oksentelujen takia. Ei kannata turhaa pelätä keskenmenoa, ainakaan jos ei mitkään oireet viittaa siihen.