Syyte rahanpesusta liittyen huumerahojen vientiin Espanjaan. Mitä helvetti näitä ajaa tähän täysin järjettömään touhuun ? Eikö pojun pää kestänyt äkkimenenestystä ? Liian paljon ja liian nopeasti ja harhat omasta kaikkivoipaisuudesta ? Vai vakava päihdeongelma ? Rahaa on kai kuitenkin tullut aika kiitettävästi ihan musiikillaan. Typeräänkin typerämpää pilata loistavasti alkanut ura ja oma maineensa ja uskottavuutensa.
Ja seuraavaksi William. Miksi ? ? ?
Anonyymi
303911
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Seurustelee jonkun Bikini Fitness -kisaajan kanssa.
Kyllä kyllä. Mutta miksi sekaantuu huumerahoihin ? Tuskin se tästä tyttiksestään johtuu.
Järkyttäviä on sen tyttöystävän kuvat, luuranga ja kaksi silikoonirintaa vaan nahkan läpi näkyy selvästi.😬
Kisadieetti ja -kunto. Kohti seuraavaa kisaa. Kuuluu lajiin.
10 000 myös toisella mainitulla syytteessä onko se joku rajasumma
On. Joo. Käteistä ei saa viedä enempää.
On joo,alle 10K ei tarvi ilmoittaa. Mutta 10K pitää jo ilmoittaa.
Syytön kunnes toisin todistetaan... mutta ei nää jutut ikinä ihan aiheettomia ole.. idiootti mikä idiootti.
Siksi kun se on tyhmä ja tarvitsi egon nostatusta eikä sitä egoa saatu sieltä pohjamudista nousemaan muuta kuin huumeilla.
Tämähän on oikein biiseissäänkin mongertanut pesevänsä rahaa niinkuin Belorf.
Miten voi olla näin tyhmä ja ylimielinen, vaikuttaa olevan Soffen kanssa enemmänkin yhteistä :D
En ole kuunnellut kyseistä artistia. Mikä biisi?
Hheh. Siitäs sai!!
Siinäpä Sofialle puoliso!
On Sofia ja Sonja. Nämä ovat siskokset. Älkää sekoittako toisiinsa.
Lähes kaikki julkkikset käyttää itsekin noita päihteitä, rahoittavat samalla oman käyttönsä.
Mitä tarkoitat lähes kaikki julkkikset? Siis nämä nuoret nousukkaat vai myös iäkkäämmätkin?
Yleistys ei ole hyvästä ilman perusteluja.
Olisikin haasteen paikka näille suomalaisille artisteille tehdä huumetestit ja kertoa tulokset julkisesti. Yllättävän moni teini-idoli on koukussa kokaiiniin ja benzoihin. Joillekin köyhemmille artisteille riittää amfetamiini, kun kokaiini on heille liian kallista.
Tulevat kärsimään riippuvuuksistaan pitkään, jos yhtään lohduttaa.
Todella moni. En nyt mitään tiettyä ikää voi antaa mutta ihan nulikoista-vanhempiin, se kuuluu niihin piireihin vaikkei sitä sinisilmänen kansalainen nää. Ainahan näitä julkkiksia palaa näistä (sillanpää , william, sonja aiello, belorf, marinin jauhojengi (ei 100% marin mutta porukkansa tunnettu juhla jauhoista)
Suuri osa ainakin pienellä skaalalla ei toki kaikki. Mutta nuoret toki enemmän, nuoret tietää mistä saa ja surullista kun se onkin mutta se ns ”onse juttu ja status” varsinkin kun Kokaiinista puhutaan, ja jos kokaiinia vetää pari iltaa putkeen kylkeen tulee nopeesti myös rauhottavat. Eihän ihminen voi vetää tollasia määriä / aikoja ilman että saa jonkin sortin psykoosin / harhat ( syö rauhottavia välttääkseen tämän + saadakseen unta illan jälkeen)
Kokaiini ja alkoholi on myös aika myrkkyä sydämelle. Kokaiini oikeastaan pahempi kuin amfetamiini. Voidaan odottaa nuorten sydänperäisiä äkkikuolemia pian, jos kehitys on tämä.
Onkohan julkkiksilla oma "matkatoimisto" kun buukataan matkoja tasaiseen tahtiin?
ihmetyttää et nuoret sotkee elämänsä jos on lahjakkuutta muilla aloilla.onkohan suomessa erikseen jokin julkkisten ja yrittäjien kerho jossa on päihdeongelmia.
Onkohan tuo Pete wilberin poika?
Taitaa sairastaa samaa kasvot rappeuttavaa tautia?
Kovin on ylimielinen nulikka tämä ns räppäri.
Tuntuu hieman olevan. Alkanu hieman leijumaan. Nyt oli juttua et vetoavat siihen että viemärin kanssa ongelmia ja sen takia yhteydessä putkimieheen 😅🤣
Buahaaa
Huomaahan sen miten sanoituksetkin muuttui kun tuli rahaa ja oli varaa ostaa huumeita. Muusikoille on akkoja tyrkyllä jatkuvasti ja eihän niitä pysty panemaan ilman huumeita.
Onkohan jotakin salakieltä
Milloin on Villen oikeudenkäynti, kun juttujahan meni uudelleen käsittelyyn?
Voisi keskittyä omiin rikoksiinsa, eksänsä maalittamisen sijasta.