Mieheni ei näe tarvetta isommalle autolle

Anonyymi

Olemme tällä hetkellä viisihenkinen perhe ja uusi lapsi voi syntyä päivänä minä hyvänsä. Meidän pitäisi hankkia isompi auto mutta mieheni ei koe sitä tarpeelliseksi. Myynnissä on ollut jo vaikka kuinka monta hyvää autoa mutta mieheni ei ole suostunut ostamaan yhtäkään. Tänään hän sanoi ettei halua kuulla enää mitään autoista. En voi tajuta, että miten hän ei pidä auton ostoa tärkeänä asiana. Alkaa jo todella ärsyttämään, että hän vain ohittaa niinkin oleellisen asian. Nytkin olisi myynnissä juuri sopiva auto mutta ei. Vanhempanikin ovat jo suostuneet, että voivat käydä katsomassa sitä, koska me emme pääse mutta he eivät aio käydä ennenkuin tietävät, että olisimme varmasti ostamassa sen mutta mieheni ei suostu vieläkään ostamaan uutta autoa. Olen yrittänyt kysyä, että minkälainen auton pitäisi olla, että hän suostuisi ostamaan sen mutta mieheni aina vain sanoo ettei tiedä. En voi ymmärtää, että miksei hän suostu miettimään asiaa.

2

160

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä miehesi ei ole vielä valmis luopumaan olemassa olevasta autosta? Tai voisiko olla kyse rahahuolista? Miehet usein herää vähän myöhään tämmösiin juttuihin. Ehkä annat vähän aikaa.

      • Anonyymi

        Olemassa olevassa autossa on vika mikä aiheuttaa sen, että se saattaa sammua tienposkeen. Auto yleensä ennen sitä töksähtää ja alkaa pudottamaan nopeutta. Auto myös sen jälkeen saattaa lähteä töksähtäen kiihdyttämään. Se tuskin tekee hyvää vauvan niskalle. Autosta on myös luvattu sama hinta mitä ostettaessa. Mieheni on kyllä sanonut, että meillä ei ole kovin paljon varaa auton ylläpitoon mutta emmehän voi jättää autoa hankkimattakaan, koska silloin kaikki eivät mahtuisi kyytiin.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe