Mulla on jotenki itelle outo tilanne. Tykkäsin aika kauan ja tosi TOSI paljon yhestä pojasta. Kerroin sille, mutta se ei tykännyt musta takas. Tykkäsin vielä kertomisen jälkeen siitä pari viikkoa ja sitten alkoi tuntuun että tykkään sen parhaasta kaverista joka on mulle aina tosi kiva ja kiltti. Noooh eilen se kerto mulle että se tykkää musta (tiesin tavallaan sen jo) ja sanoin että tykkään siitä kans, koska luulin että tykkäsin. Mun tunteet vaihtelee tosi paljon enkä nyt tiiä tykkäänkö siitä muuten ku vaan tosi hyvänä kaverina. Se on tosi ystävällinen, hauska ja näin mutta ei oo fyysisesti mun tyyppiä vaikkei se ruma oo. En tiiä oonko ihastunut tällä hetkellä keneenkään ja se mua vähän vaivaakin, kun kerroin sille että mäki tykkään siitä, mutta saatan vieläkin tykätä sen parhaasta kaverista tai en kenestäkään. En uskalla enkä voi sanoa sille päin naamaa et juu en tykkääkkää susta. Ollaan vie nuorii ja se ois mulle tosi noloa enkö halua loukata sitä. Asteikolla 1-10 tykkäsin sen pojan parhaasta kaverista 10, mutta tosta pojasta ehkä 4 tai 5 enkä tiiä onko se romanttisessa mielessä vai ei.. apua!
Kahden loukussa
Anonyymi
0
137
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tuksu pakenee poliisia!
Tuksu on kaapannut lapsensa, jonka huoltajuuden hän menetti ja pakenee poliisia ilmeisesti Veijo Lallin kanssa. Lalli myi vastikään Loviisasta talonsa2827257Iik! Suosikkijuontaja Vappu Pimiä jakoi hyytävät kuvat lomareissulta: "Sydän meinas pysähtyä..."
Yksi Suomen suosituimmista juontajista, Vappu Pimiä, on jakanut kuvia etelän lomaltaan. Pimiä on lähtenyt lomareissulle juuri ennen uuden Tanssii Täht534137Jussi Hakulinen on kuollut - YÖ yhtyeen hittien tekijä
https://www.is.fi/viihde/art-2000008994171.html Vielä ei ole kerrottu kuoleman syytä. Jussi Hakulinen loi YÖ yhtyeen kuuluisimmat hit1083294Miksi ihmiset katsovat Salkkareita?
Miksi ihmiset katsovat Salkkareita? Onko syynä aina uudet julkkisnäyttelijät, kuten Esko Eerikäinen tai Konsta Hietanen vai dramaattiset juonenkuviot641657Rakastan sut ja sua
Oma turvallinen nallekarhuni. Kivaa alkavaa viikkoa parhaalle toivottaa se susta hehkuva..1991549- 921501
- 5971
Yön Jussi Hakulinen on Kuollut
Näin kertoo lehdet, esim satakunnankansa. R.I.P. Jussi. Olit hyvä laulaja ja sanoittaja.100947Suvi Teräsniska jakoi herkkiä kuvia Simo-rakkaansa kanssa - Tältä he näyttivät nuorina!
Terapiassakin parisuhdettaan hoitaneet Suvi Teräsniska ja Simo Aalto viettävät tänään 10-vuotiskihlajaispäivää. Lue juttu ja katso kuvat nuoresta pa5943Olit iso virhe J
Joka olisi pitänyt vain ohittaa. Sinusta seurasi vain pelkkää surua ja harmia. Olisinpa ollut viisaampi. Onneksi se on nyt ohi.37882