Miten omistajat ootte pärjäillyt

Kun vedet tulee sisään takakontista ja ei kestä kone pesun

Ootteko ATK inssejä.


Ei Tesla myyjille kun ei niillä omaa
13122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei ole tullut vettä sisään Teslaan takakontista tai mistään muualtakaan. Kestää konepesun ihan yhtä hyvin kuin mikä tahansa muu uusi auto.

Itse asiassa ollut ongelmaton 2 vuoden ajan. Raitisilmasuodatin ja renkaat pitänyt vaihtaa ja pissapoikaa täyttää.

Ei ole tarvinnut tuhlata aikaa huoltoasemilla, kun voi kotona ladata.

Aina heti (3-5 minuutissa) lämmin kun muistaa lämmöt heittää kännykästä päälle juuri ennen lähtöä. Vaikka olisi -30C.

Lähtee heti kun painaa menopoljinta, eikä mieti niin kuin polttomoottorivehkeet tekevät. Jämäkkä pohja, hyvä ohjaus, mahtava ajaa.

Joo, olen "ATK inssi". Eli tietojenkäsittelytieteen...

Äänestä
  • Eikö nimenomaan ohjausta ja ajettavuutta ole paljon kritisoitu, jokaisessa testissä lähes?

    Voimalinja tuntui kyllä hyvältä, tosin ei nyt mikään raketti esim model 3 takavetona.
    Melko meluisa maantiellä, renkaat toki voi vaikuttaa?
    Nelikkoa en ole päässyt testaamaan, kiinnostaisi kyllä.
    Huonosti löytyy tietoa vakio- tai lisävarusteista, onko kellään linkkiä mistä löytyisi?

    Äänestä

  • Oletko ajellut au y ollasi vai onko ollu t vaan korjaamoola.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletko ajellut au y ollasi vai onko ollu t vaan korjaamoola.

    Osta uusi näpppäimistö ja vähennä alkoholin ja huumavien aineiden käyttöä.

    Äänestä

Kateus on aika noloa ja tyhmää.

Äänestä

Ainakin tibessa on paljon tarinaa kun bikaa on kokoajan
Ajomatkat suuntautuu pääsääntöisesti kaivokselaan huoloon joka viikko.

Äänestä

Teslassa kuulemma kallis vakuu tus jopa kaksinkerainne sattuukos onnettomuuksoa paljonkin.

Äänestä

Rtupyörien tuenta pet t ää
Ovenkahvat hajoaa kaikki
Tuulilasin pyyhkijän moottorin akseli hajoaa ja ottaa kiinni k o nepeltiin . Miksiei ole tehty kunnollista.

Takaluukusta b t ulee vedet sisään
Lamput vuo t aa vettä ja hajoaa

Sisätila t ah t aat esim model 3

Äänestä

Onko teslassa ehjää viikkoon kellään

Tojotaa ei tarvii korjaillamjanon sata kertaa halvempi samlla okinaisuuksilla

Äänestä

Osta Tesla voimapesä korjaa sitä koko kesä

Äänestä

Varovasti pesusienellä töpöttelen autoa jos vaatii pesua. Pelkästä maalipinnan katsomisesta tulee jo naarmuja koska maalipinta ohut kuin pierunkuori.

Äänestä

Vesi on myrkkyä Teslalle kun takapuskuri putoaa vesisateessa.

Äänestä

En uskalla pestä teslaani joten aina sateella ajan auton ulos katoksesta. Sadevesi huuhtelee enimmät liat pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun vedet tulee sisään takakontista ja ei kestä kone pesun

Ootteko ATK inssejä.


Ei Tesla myyjille kun ei niillä omaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu