Yksi ihanan näköinen

seuraa mua katsellaan spinningissä.
juttelemme todella harvoin ja olen huomannut hänen olevan hieman paniikissa puhellessamme.
jännää, kun huomaan hänen katselevan minua niin hän kääntää päänsä pois. mitä tää teidän mielestänne on? vai onko yhtää mitään.
83906
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mun mielestä se on sitä, että tää toinen on susta kiinnostunut. Otapas asiasta selvää :)

Äänestä

Tällaisia teoriota keksin pään kääntämisestä:

- se on ujo
- ihastunut, mutta ei tiedä, ootko sä siihen, ja pelkää, että olet hetero ja ajattelet, että mitä tuo oikein tuijottaa.

Mulle tulee mieleen ihastuminen. :)

Äänestä
  • hän tietää minun olen lesbo ja tietää senkin, että olen sinkku. tiedän hänellä olleen paljon miesystäviä. eräs kaverini tietää hän taustansa, mutta mitään kovin pitkäaikaista suhdetta ei kuulemma ole ollut.

    Äänestä

Ehkäpä hän ainoastaan kammoaa lesboja ja ihmettelee moista kummajaist samassa tilassa.
Noh, toivottavasti pääset kuitenkin iholle.

Äänestä
  • Mistä tiedät ettei paniikki ole vihan ilmaus, mutta kun meidät naiset on opetettu tukahduttamaan raivomme. Teillä nää tuijottamisjutut menee hiukka yli!

    Äänestä

Hei ''muija''. Se voin olla minä ? Minä ainakin olen katsonut yhtä ihastellen, en vaan uskalla lähestyä ''sillä'' tavalla. Kerro jotain itsestäsi.

Äänestä

Elämäni varrella oppinut huomaamaan, että tietyntyyppiset ihmiset ponnahtavat joukosta aina "silmille" :) Tuijottaminen voi johtua ja voi ola syy tästä ja kiinnostuksesta , ilman muuta.

Sitten tietysti jotkut ihmiset vain kiinnittävät huomion, ilman sen kummempaa merkitystä.

Hassua kyllä, kaikki ihastukseni ovat erottuneet joukosta lähes ensisilmäyksellä. Mielenkiintoinen juttu. Niimpä tiedän tyyppini...vaalea ja/tai poikamainen...:) Niin oli pitkäaikainen exänikin.

...Pitäisi olla vappubileissä, mutta flunssa iski ja pää on kipeä...ääh...troppia ja peiton alle ;(

ts-woman

Äänestä

vaikea kyllä sanoa.. pitää vaan mennä ottaan selvää, itselleni annettiin samat ohjeet ja ihan kivasti kävi :)

siis kyseinen tyyppi(kaverini) pyysi aikaisemmin mua hitaille baarissa. yksi ilta sitten joimme taas yhdessä ja päädyimme nuolemaan toisiamme..hänen aloitteestaan. merkkaako jtn?
yön nukuimme sylikkäin ja tätä(sylikkäin olemista) jatkui vielä aivan selvinpäinkin.. häntä ei kaduttanut kyseisestä illasta mkn, kun kysyin..

haluaisin mielelläni kuulla muidenkin mielipiteitä asiasta..?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


muija kirjoitti:

seuraa mua katsellaan spinningissä.
juttelemme todella harvoin ja olen huomannut hänen olevan hieman paniikissa puhellessamme.
jännää, kun huomaan hänen katselevan minua niin hän kääntää päänsä pois. mitä tää teidän mielestänne on? vai onko yhtää mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu