Okei elikkä mulla on tämmönen yks ihastus joka on ollu jo useamoia kuukausia. Mutta ongelma on siinä että mä en yhtään tiedä että mitä se ajattelee musta.
Se lähettää paljon "mixed signals". Niinku mä siis käyn sen kanssa samoilla leireillä. Ja sillon viimeksi kun näin sen yhellä leirillä, se vietti mun kanssa enemmän aikaa mitä se vietti muiden siellä olevien kanssa. Sitten se härnäs mua paljon, niiku leikillä huito ja "löi". Sitten se katto mua silmiin TOSI paljon. Ja se katsekontakti kesti useita sekunteja ja se ei katkennu ellen mie katkassu sitä. Sitten se tuli melkein aina istumaan mun viereen ja jutteli mulle tosi paljon.
Välillä mä oon törmänny siihe vahingossa myös kaupungilla. Sillon kerranki ku mie näin sen, se oli sen kavereitten kanssa ja mie olin mun kaverin kanssa ja mie huomasin että se tuijotti mua aika paljon ja kun katoin sitä takaisin se hymyili.
Sit me ollaan myös juteltu snäpissä vapaa-ajalla. (Välillä se on heittäny vähä semmosta pervoa läppää :D) Jos mulla on sille jotai oikeeta asiaa, nii se vastaa tosi nopeesti. Mutta sitten välillä se ignooraa mua useampia tunteja. Se tosi harvoin kehuu mua sillee et mä kuulen, mutta se joskus kehuu mua mun kavereille.
Jos tästä osaa yhtään mitään sanoa niin pliss kertokaa. Jos haluutte tietää jotain muuta niin kysykää, kaikki apu on tarpeen.
Miten tietää jos joku tykkää susta?
1
135
Vastaukset
- Anonyymi
Sun kannattaa vaan mennä rohkeasti juttelemaan hänen kanssaan ja tutustumaan. Pyydä häntä vaikka kahville taikka metsään kävelylle. Jos teistä tulee vielä vaikka pari ja ylimmät ystävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14611311- 278063
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565840Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584503Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814152- 843448
- 803196
- 471679
- 391592