Teatteria niinkuin kaikki muukin,naamaa väännetään kuin mielipuoli ja nenää nyrpistellän,koskahan seuraava kisa, semmonen johon osallistuu oikeasti,kun teatteriäippä tituleeraa itseään urheiliaksi....voin vastata never,ikäraakki seinä tullut jo vastaan tulokset tulevat vaan alaspäin,nyt jo hävitään lähes kaikille,kun 60v lähiöpirkot paino puolimaratonilla kevyesti ohi,ET MISSÄ TULOKSIA MISSÄ KISATAAN ,no voin vastata ei missään,ehkä hiotaan mut todellisuudessa ei mihinkään osallistuta,pissiksiä viedään kuin pässiä narussa,ja hei sometiimi töihin että kulissit ja teatteri olisi uskottavaa hei hei sometiimi
Kylläpä taas teatteria stories, esitetään siivoojaa,vaikka käy siivooja kotona
Anonyymi
1722293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 172
Vanhimmat
Mees nyt rauhuttuu ja vedä henkeä edes välillä. Ei ketään kiinosta sinun seko aloituksesi ja höpinäsi, niissä ei ole yhtikäs järjen kanssa mitään tekemistä. Hyvää lauantaipäivää ja lähde lenkkeilee, niin turhat ja asiattomat ajatuksesi katoaa sen sileäntie pois päästäsi .👌
Näyttää ainakin sua kiinnostavan, kun oikein aukaisit ja luit kommentin ja jopa vaivauduit kommentoimaan. :D)))))))))))))))))
Turhaa tuolla ap:lle on vastata. Hänellä on oma opittu toimintatapansa, jota pitää yllä. Luoja yksin tietää, että miksi ja mistä asti kantaa kaunoja. Ei kannattaisi välittää. Avasin ketjun, koska halusin tietää, että kuinka pitkällä todellisuudesta tällä kertaa on.
Ps. Kaikki yhteistyöt jokaiselta somemarkkinoijalta ovat sillä hetkellä näyteltyjä. On vaikeaa kuvata suunnitellusti tosi elämää. Kokeile vaikka, jos et usko. Perusta oma sometili, jossa näytät itsesi ja arkeasi, kun stalkkaat Martinaa, Hannua ja lapsia.
Sometiimi päivystää 24/7. Älkää sanoko mitään pahaa Minna Pikkaraisesta. T. Sometiimi
Noissa "siivouskuvissa" näkyy selvästi teennäisyys. Pyyhe tms päässä ollaan niin kodin hengetärtä. Ihan kuvaaja paikalla todistamassa tapahtumaa. Montakohan tuntia ja sometiimiläistä tuohon meni ja tulos silti nolo.
Ja sitten suunnittelemaan seuraavaa kuvaa...
Todella säälittävää ja noloa touhua, mutta ei kai häneltä voi muuta odottaa.
Paperilennokki työllistyi taas ja teki huikeaa työtä kameransa takana : )
Sitä kutsutaan työksi, ap. Tuskin tunnistat käsitettä.
Sinä (!) olet nolo. Kyse on kaupallisesta yhteistyöstä, eli totta kai tekee aiheeseen sopivan postauksen. Rintojaanko pitäisi kuvata ? Tai ketkuttaa persustaan ? Ja sitä paitsi, pyykinpesu hyvin harvoin kuuluu ostettuun siivouspalveluun. Mutta nämä ostopalvelut ei taida olla "sinun juttusi".....
👍👍👍
Jos joskus pääsisit katsomaan Martinan kotia niin huomaisit että todella on siivoushullu ja kaikki on tiptop,mutta onneksi et pääse koska silloin tukehtuisit kateuteen.
Voi luoja, aina vaan sekaisemmaksi ja harhaisemmaksi menee aloitukset.
Eikö aloittaja ole minkään hoidon piirissä vai onko avohoidossa siis hunningolla?
Ettei vaan teksi kenellekään pahaa, kun on noin sekaisin.
Juuri oli lehdissä surullinen tapahtuma, joka johtui siitä että mielenterveys ongelmiin ei oltu saatu apua.
Tämä. Ap on oikeasti avun tarpeessa. Maaninen.
Feikki pesee muka oikein pyykkiäkin ja käyttää A-pesuainetta. Miksikö käyttää just tota? Siksi kun saan pesuaineensa ilmaiseksi ko. firmasta. Feikki vaihtaa oikein lakanoitakin, vaikka siivoojahan nekin varmasti vaihtaa. Tuo eukko ei tee mitään muuta kuin on vatsallaan rähmällään, selällään, pitkittäin, poikittain, istumassa, seisomassa jossain jumppavälineessä ja kotona makaa Pikkuruisen kanssa pitkin lattioita voimistelemassa. Mä en kestäisi katella tommosia fanaatikkoja! Voi lapsiparka!
Se taisi olla kuule mainos. Ottipa sua hermoon.
Huono mainos, jos sen oli tarkoitus sitä olla !
Oli kuule hyvä mainos, kun aiheutti reaktioita.
Vaikutat neuroottiselta tapaukselta.
No voi voi sua. Koetas rauhoittua. Olet lapsellinen.
Huumoria huumoria päivän alkuun tosikot,t,alottaja
On niin huonoa huumoria.
Ja lehmät lentää.
No kuule. Huumori ei näytä olevan ole sinun lajisi. Sitä paitsi raivon purkaus tuo on eikä mitään muuta.
Kuulepas nyt lapsukainen. Vaikka siivooja käykin vaikkapa viikottain siivomaassa perusviikkosiivouksen, niin kyllä siellä huushollissa on siivottava päivittäinkin ihan ite. Viikossa tulee melkoisen paljon sotkua. Ei se siivojaa seiso asennossa 24 h/7 valmiina tarttumaan luuttuun.
Sinähän et tietenkään tätä ymmärrä.
Ja Martinako sitten seisoo ojennuksessa luuttu kourassa?
Älä unta näe!
Martinan aika kuluu tuloksettomassa treenauksessa ja trathlonkisa haaveissa,sekä näissä naurettavissa yhteistyökuvioissa.
Yhteistyö kumppaneille kelpaa nämä kotikutoiset mainospläjäykset ja meille muille ne on loppumaton huvituksen lähde korniudessaan.
Tää viimeisinkin helmi,jossa nainen hiiviskelee rätti päässään ja pöyhii tyynyjään ei kyllä menis läpi surkeimmankaan mainostoimiston sihdistä.
Mutta Martinalle se varmaan edustaa priimaa toteutusta.
Taas oli jo otsikkokin päin prinkkalaa. Kyseessähän ei ollut siivous vaan pyykinpesu. Mielestäni oli hauska idea tuo että oli laitettu vanhanajan pesutupien "pyykkimuijan" tyyli. Mainos on mainos ja mainoksen tyyliin se oli tehty. Jotkut esittelevät rintavakoa tai takamusta, kuten Sofia, ja yleensä se tuote jää toissijaiseksi. Hauska kun Martina esitteli jotain keltaista ulkoilutakkia aivan normaalisti niin seuraavana päivänä Sofia esitteli Kivenlahden kallioilla samaa takkia siten että pyllisti ja takki, joka normaalisti ulottui takapuolen yli, oli nostettu takaa vyötärölle.
Rätti päässä sopii harvalle, mutta Martinalla se näytti hyvältä. Sillä on ollut ennenkin jotain vastaavaa.
Juu sopi mainiosti rätti päähän tälle ”yhteistyö tekijälle”.
Ihan aidolta pyykkimuijalta vaikutti
Kuitenkin toi ”mainos” oli tavanomaisen kökkö,kuten naisen aikaisemmatkin tekeleet.
Ihan en ymmärrä tota omituista hiiviskelyn ja kävelyn yhdistelmää koskaan näissä pläjäyksissä.
On naiselta kyllä jääneet mallikoulut käymättä eikä hän kyllä luuloistaan huolimatta ole supermalli ainestakaan.
Nakumalli taustalla ei toki tasokkaampaan pysty.
Eikö riittänyt, kun eilen teit Martinasta asiattoman aloituksen ja onneksi poistettiin tänään.Pyysin poistaa 2 kertaa ja varmaan moni muukin teki samoin.Hyvää loppuviikonvaihdetta ja rakkautta myös sinullekin.🌻
Voihan venäjä. Huomaa, että edustat kansanluokkaa, jolla ei ole siivoaja käynyt. Eikö olekin ikävää, kun joutuu arvailemaan, että mitkä kaikki hommat kuuluvat siistijälle ja mitkä eivät?
Huomaa hyvin, että kun et keksi enää mitään vastattavaa, lähdet hyökkämään kohti ulkonäköä tai henkilökohtaisuuksiin. Olet niin kaavoihisi kangistunut.
Täh???!
Luitko edes kyseisen postauksen?
Eihän aiheena ollut laikaan ”siistijän” toimenkuva,vaan Martinan avuton ,kaupalliseen yhteistyöhön kuulunut mainostamis yritys.
Kuulut itse ilmeisesti ”kansanluokkaan”, joka kritiikittä palvoo tämänkin ammattitaidottoman tyrkyn yritelmiä olla uskottava edes jossain.
Ikävää,kovin ikävää!
Että, mitä??
Ikinä,en ole ainoatakaan aloitusta tehnyt Martinasta, enkä kenestäkään muustakaan.
Minkähän kirjoituksen mahdoit poistaa?
Mielenkiintoisia tapauksia nämä tyrkkyjen puolesta loukkaantujat ja aktiivisia—aikaa tuntuu olevan olispa myös järkeä.
Martina saa tuosta rahaa ja sekös harmittaa.
Martina on mannekiinikunigatar ja tosi nuorena voitti. Nykyään varmaan enemmän on lenkkaressa kun korkkareissa.
Kyllä kalikka kolahti ja kovaa taas sinun nilkkaan.
Voi ei.😂👌👌👌ei yhtään aloitusta tehnyt Marttinasta.Lehmätlin lentää, kun yritit taas vanhaa kikkaasi .😂
Huomaa ja huomaa ja huomaa ja huomaa... :D Miksi joko kommentissa toistat itseäsi?
Että mitääh!!
Vai nyt se on mannekiinikuningatarkin?
Tosi nuorena oli toki joku aurinkorasva missi, ennen Seiskan maksamia silareita ja nakukuvia
Kai se sitten on faneille hienouden huippu.
Antaa niiden ”lehmätlien”lennellä,se ei totuutta muuksi muuta.
Satunnaisena palstoilla kävijänä aina hämmästyttää, millä varmuudella Martina fanit näitä oletuksiaan viljelee.
Kristallipallo on taas kovassa käytössä.
Puhu vain omista nilkoistasi.
Kyllä kyseenalaisen tyrkyn palvojan pitäisi erottaa ne vakikirjoittajat,jotka näitä aloituksia tänne tehtailee,satunnaisista kävijöistä.
Toisaalta täysin turhaa on fanaatikoille mitään vakuutella—pidä luulosi ei se minulta pois ole.
Kuulepas nyt lapsukainen...
Voi sinua raukkaa/ressukkaa/raasua, myös aiemmin käytettyjä voivotteluja
Luuttu? Luuttu on soitin.
Kommentoija on joku "vanhempi vaimihminen", sanavalinnat on kuin mummoltani.
Etkö sä ole koskaan kuullut, että luututaan lattioita? Ne luututaan luutulla joidenkin murteiden mukaan. Murteet ovat suomen kielen rikkaus.
Hei vaan pölvästi hän teki rahaa jos tiedät mitä se on
Rahalla kun ei sitä älyä saa ostaa, valitettavasti. Mutta saahan sillä yhden Dubain matkan ja jotain muuta täysin tarpeetonta, mitä ei raukka ole lapsuudessa koskaan saanut , säälin todella paljon.
Ja minä säälin sinua,oot helvetin kateellinen ihminen.
Minkä ihmeen takia pitää haukkua martinaa martina tekee töitä ja tienaa helvetin hyvin ja on kaiken kukkuraksi tosi hyvän näkönen nainen vie voiton tästä lokista eli Sofiasta
Se on kyllä huomattu, et ole älyä saanut ainakaan geeneisäsi, koska et pysty muuta tekee kuin olla täällä juorupalstalla haukkumassa viattomia ihmisiä.
Mutta en ainakaan Martinalle ole kateellinen, se on satavarmaa, niin tyhmä en haluaisi olla. Sorry.
Sinulla ei ole älyä, ei rahalla eikä ilman aloittaja! Sairas.
" viattomia ihmisiä ".......LOL
Mistä sitten tuollainen raivo? Joku syy tuollaiseen vihaan täytyy olla ja se johtuu ihan sinusta itsestäsi.
En ole huomannut raivoa. Se, jos arvostelee Martinaa, ei ole yhtä kuin raivo tai viha. Paitsi tietysti Martinan pikku fanin mielestä.
Älä viitsi. Omat manööverisi paistavat kauas. Olet niin helppo tunnistaa, että ihan turhaan kuvittelet monenkaan ketjuja lukevan erehtyvän.
Säästä säälisi itsellesi. Olet sen tarpeessa enemmän kuin kukaan.
👎👎👎
👍👍👍
👍👍👍
Huumoria huumoria t.aloittaja😆
Raivo ja viha ovat vaan teidän omissa sairaissa mielikuvissa, säälittävä ja nolo ovat aivan eri asioita ja ne juuri istuvat Martina Aitolehteen takuuvarmasti.
Ei voi kuin nauraa tälle "tunnistamiselle "
Se ei vaan muistanut, että on leuhkinut siivoojalla. Siivoja kyllä kävi, entisessä elämässä eli Hangossa.
Sofiakin on kova siivoomaan ainakin miesten rahat
👀👌😷
Taitaa olla näiden silikonibimboilla geeneissä tämä rahan imurointi miehiltä !
Hei mee hoitoon! Toki valitettavasti hoitopaikat ovat tiukassa. Sun paikka on suljetulla osastolla!
Toki valitettavasti?
Kuule nyt "Toki valitettavasti " olet kova kehoittamaan täällä kommentoijia hoitoon, luulen kyllä, että suurin tarve on sinulla itselläsi.
Vaistoni sanoo ylläpidon pitävän yllä tästä henkilöstä alkavia ja jatkuvia ketjuja.
Ei kannata ottaa mitään kantaa aloituksen tekijään, on yksin ja haluaa et joku huomioisi sen, et saisi jatkaa siten sekoilujaan.Jos menee törkeyksiin, niin aloitus poistuu niinkuin eilinenkin sen tekemä aloitus.💐
Elikkäs Yp aloittaa keskusteluja puoleen jos toiseen ja vastailee niihin 🤷♀️
Siltä vaikuttaa, koska moni muukin aloitus on aloitettu niin omalaatuisella sanajärjestyksellä ja kirjoitustyylillä...
Lopeta jo hyvänen aika tuo jatkuva muiden ihmisten neuvominen!!! Mitä hittoa sä vaahtoat, kun sä et pysty ketään estämään kirjoittelemastaa täällä. Mode hoitaa poistot, et sinä!!!
Mä toivoisin että ymmärtäisit jo vihdoin lopettaa. Toinen vaihtoehto on tietysti se, että et tule lukemaan näitä sinulle vastenmielisiä kommentteja. Taidat olla ihan sairaan tyhmä, kun et moista ymmärrä.
Eläimen vaisto
Joskus kävin Martinan instaa katsomassa silloin tällöin, mutta en enää. Tulee jostain syystä huono olo, en tiedä miksi. Kyllähän toi insta on kaikilla muillakin laskelmoitua, "kaikki on mulla hienoa, ihanaa, mielenkiintoista ". Jotenkin junnaa paikallaan. Onkohan vielä kuuskymppisenä sama meininki.
10 vuotta sitten oli ihan samanlaista kuin nyt.
Se on työtä...
Ai työtä? Kaikki vapaa-ajan jutut,rakkauselämä jne? Onpa karmea työ. Toisaalta, yleensä työssä kehitytään, tässä työssä sitten ilmeisesti ei.
Aika hyvin on ansiot ainakin kehittyneet.
Jep !
Kaikkea ei voi mitata rahassa. Paitsi tietysti materialisti. Jos työn merkeissä joutuu kaikki rakkauselämän käänteet ja yksityiskohtia jakamaan kaikelle kansalle, niin moni ei mistään rahasta sitä tekisi
Mihin se siitä muuttuisi, kaikki on nyt vaan paljon seesteisempää, voimaannuttavampaa, ja innostavampaa, mutta ei kuitenkaan tyylikästä ja omaleimaista ....Martinalta puuttuu karsima, sitä ei ole yhtään ja tuskin tuleekaan. Tylsä on hänen instansa. Sorry.
Ai sekö on Martinan työ, no eihän siinä älyä todellakaan tarvita. Koska se suuri Triathlon mestaruus ratkeaa, onko kisaan jo liput hankittu ja muut härpäkkeet kisamatkaa varten ?
Ai ei vai, vetelee vaan iänikuisia kuminauhoja, pitihän se arvata. Onko "draumaattisesta" kolarista ja takareiden leikkauksesta jo otettu kaikki julkisuus irti ?
Mutta Martinalta puuttuu tämä itsekritiikki ihan täysin, kaikki vaan myydään julkisuuteen, niin Hannekset, palomies, Baha ym. Nyt vaan tämä typerä " mölli " , joten pitää keksiä jotain muuta raflaavaa ja joka myy. Enemmin menisin vaikka navettatöihin, jos muuta älyllisesti vaativampaa en pystyisi tekemään.
Mitä sulla on noita kuminauhoja vastaan? Miksi Martina ei saisi niitä käyttää? Sulle tiedoksi, että mm. viikon takaisissa SM-hiihdoissa kuminauhat olivat SM-tasolla käytössä "herkistelyssä" ennen lähtöä. Väitätkö myös noille SM-tason urheilijoille, että kuminauhat ovat hyödyttömiä ja ihan pili-pali-juttuja?
Kysy Raili Tuksulta,säähän fanitat Tuksua
Martinan elämä on yhtä hehkutusta.
Taitaa kuitenkin olla päinvastaista.
Nähtiinhän se kun oli Stefun kanssa.
Elämä oli yhtä kiitollista, onnellista, siunattua.
Totuus oli kuitenkin pelkkää riitelyä.
En ton muijan juttuihin usko pätkääkään, mitä somessa esittää.
Fanit saa mennä halpaan, minä en!
Ai että oikein fanit. Kasva aikuiseksii sinäkin.
Ypn yövuoro manipuloi ja kiihdyttää lähinnä itseään tällä palstalla.
Täytyy vaan taas kerran sanoa sinulle.SOBEUDU ja SOBEUDU .!!!!!!
23:59 viestiä tarkoitan.
Martinan elämä oli muutakin kuin Stefun kyljessä roikkumista. Oli hyvin menestyä yritys ja lapset, joista onkin ollut kiitollinen. Kiitti myös Stefua siitä mitä yhdessä on saatu aikaan. Vuonna 2017 meni Stefullakin taloudellisesti parhaiten ja Martina tahkosi sadantuhannen tuloja vuosi vuoden perään. Stefulla oli ongelmansa mutta kyllähän häntä kehutaan mukavaksi mieheksi jostain syystä, eli kai hän sitä myös ajoittain onkin.
Mutta, kuten kaikki olemme nähneet, nyt eron jälkeen Martina elämä on parasta mitä on koskaan ollut. Eli hänellä on syytä olla kiitollinen. Ansiotulot kaksinkertaistuneet ja voi viimeinkin olla aidosti onnellinen. Aiheuttaahan tuollainen hirveää kateutta tietenkin, kuten olemme täällä nähneet. "Kell´onni on se onnen kätkeköön" - ei nuo vanhat sanonnat tyhjästä ole tulleet.
Saa ihminen olla kiitollinen, mutta miksi sitä pitä julistaa yleisölle toistuvasti. Se jatkuva hokeminen syö uskottavuutta. Kateudesta tuskin on kyse, mutta se on lemppariselitys. Ei tarvitse miettiä, kun kuittaa kaiken kateudesta johtuvaksi.
Edelleen se raha ei ole onnen tae eikä edes tärkeää kaikille. Luonnekysymys
Meidän kaikkien pitäisi olla kiitolisia ja myös kertoa se aina, olis kauheeta kuunella ruikutusta aina, et mitä helvettiä tää elämä on jokapäiväistä.
Tuosta rahan tienaamisesta on syytä aina joskus mainita koska valheellisesti väitetään että olisi elänyt lokkina tms. Ja nyt on huomattu että kun pääsi riipasta eroon niin vielä enemmän pystyy keskittymään myös töihin kun "joku ei tule pilaamaan päivää".
Ja tuota kiitollista yms. käyttävät monet monet somevaikuttajat, sekä suomalaiset että ulkomaalaiset, ja aivan tavallisetkin instan käyttäjät, sekä naiset että myös miehet.
Onko noi jotenkin pakollisia vaihtoehtoja? Joko jankuttaa kiitollisuutta kuin mantraa tai ruikuttaa?? Itse en tee kumpaakaan, kun ei ole tarvetta todistella mitään kenellekään.
Jos joku muukin tekee jotain, niin tekeekö se asiasta hyvän? En ole tota "siunattu, kiitollinen, onnellinen " nähnyt oikeasti ns tavisten instassa. Yleensä ottaen itsensä siunatuksi tituleeraaminen on todella itserakasta ja jopa omahyväistä. Siunaaminen on uskontoon liittyvä eikö ihminen voi itse päättää onko siunattu. Mutta toi Suomeen valitettavasti rantautunut ilmaisu on jenkkilästä. Harmi, että suomalaiset kopioivat kaikkea huttua
Mikä on tämänkin hehkutuksen takana ? Olisiko se totuus jossain rivien välissä ?
Ihmettelen suuresti, että eikö Martina ollut Thermanin kanssa aina, korostan aina, hyvin # onnellinen# kiitollinen # siunattu # näin ainakin antoi ymmärtää, mutta ehkä se oli vaan sitä some onnellisuutta ja totuus olikin sitten ihan muuta. Taitaa jatkaa samaa saagaa, hänelle tyypilliseen tapaan.
Terveisin: todella seesteinen ja kiitollinen
Raha on tärkeä vaan näille reppanoille, joille ei ole luoja muita avuja suonut tai hyvin niukasti ainakin, etenkin tätä älyllistä puolta. Verbaalisesti Martina on hyvin köyhä, mutta sillähän ei pääse Dubain lomalle.....LOL
" kiitolisia " " kuunella " ....joopa joo
Tottakai Martina on niin " jenkkiä " jopa tätä kiitollisuus mantraa myöten....Ou Yeah....LOL
👆 Tämä 👍 Hyvä kommentti 👍🤣
Kaikki olemme nyt samassa veneessä. Ja sen nimi on korona. Kuka pysyy pinnalla?
Nettivalmennuksia myyvät😂
Tiedoksi, että Suomessa on paljon paljon muita ammatteja, joissa "pysyy pinnalla koronan aikana " kuin nettivalmennuksia myyvät. Eikä tarvitse myydä jatkuvalla alella
Lyhyt ytimäkäs neuvo sinulle.SOBEUDU koska et muuta voi .
Kerrotko mihin pitää sopeutua?
Sopeudu sinä siihen, että ihailemasi Martinan lisäksi Suomessa on paljon töitä tekeviä naisia, joilla on perhe ja asiat kunnossa. Ja joiden ei tarvitse sitä instassa todistella . Sulle uusi näkökulma
Omituinen näkökanta, kerrassaan kieroutunut. Eri
On meitä tuhansia taas, jotka haluamme tietää kaiken H ja M. ei kukaan pakota katsoo heidän instaa, joten miksi menet sinne yleensä kurkkii ollenkaan.??
Heitä on vaan kohta aivan liikaa, ei riitä asiakkaita kaikille ja järkevät ihmiset harkitsevat tarkkaan keneltä ostavat ja mitä ostavat !!!
Ei Suomi pysy pystyssä pelkkien nettivalmennuksien voimalla, vaikka eräällä valmennuksia myyvällä on omien sanojensa mukaan voimaa niin helvetisti. Jos täältä loppuvat älyllä varustetut ihmiset, niin huonosti käy.
Tarvitaan paljon muuta todellista osaamista ja tietotaitoa se on ainakin varma asia.
Suomi ei tarvitse nettivalmennuksia. Ilman niitä pärjätään ja rahatkin säästyisi. Yksi turhimmista asioista.
Heitä on nyt jo liikaa.
Tuhansia? Lievää liioittelua. Toi on just huvittavaa, että "älä tuu meidän hiekkalaatikolle ".
Ai se että Suomessa on paljon perheellisiä, onnellisia, töissä käyviä naisia on sun maailmassa kieroutunutta? Olen pahoillani, ei voi olla helppoa.
Ollenkaan taas kommentoimassa "meitä tuhansia ". Puhu vain omasta puolestasi
Ei toikaan tervettä ole, jos haluaa tietää kaiken Hannusta ja Martinasta. Voisi olla hyvä idea olla omista läheisistään edes lähelle yhtä kiinnostanut. Miksi ihminen haluaa tietää kaiken jostain somejulkkiksesta?
Komppaan!
Onneksi tännekkin eksyy ihan omilla aivoilla varustettuja kirjoittajia vastailemaan näile kieroutuneille Martina faneille.
Jo idolin valinta kertoo kuinka vinksahtanut arvomaailma näilä on,toisaalta ei ole ihme,että näitä on niin helppo hämätä Martinan mantroilla,joilla ei mitään todellisuuspohjaa ole niinkuin on mediasta nähty.
”Onnellinen,kiitollinen,siunattu”lause onMartinaan liitettynä vain iso vitsi.
M ja H eivät kiinnosta kuin pientä pientä osaa samanlaisia tyhjäpäitä kuin ovat itse nämä some tyrkyt. Täysin turhuuksia .
Olet täysin oikeassa.
On tosiaan onneksi ihan oikeistakin työistä tienaavia, onnellisia perheen äitejä joiden asiat on kunnossa ja joiden ei tarvitse valkopestä menneisyyttään, eikä sepitellä olemattomia saavatuksiaan—ne ne pitävät tämänkin maan pystyssä ,siinä kalpenee tämän ”videovalmentajan” meriitit hetkessä.
Katsoin Sofian instaa ja kuinka paljon on seuraajia ja kuinka paljon on tykkäyksiä kuviin. Täytyy sanoa että kyllä on paljon tyhjäpäitä. Siis joku esittelee etumusta ja takamusta ja sitten sitä kehutaan ja tulee tykkäyksiä. Joskus on joku yhteistyö kampaamoon ja muihin hoitoloihin ja hotelliin. Ei mitään muuta. SIIS EI MITÄÄN MUUTA! "Olette kyselleet paljon näistä mun ripsistä" - joopa joo. Ai niin, onhan sitä sampanja- ja viinilasin nostelua ja dinnereitä. Josku jopa shotteja mutta vain kaverin instassa.
Vertauksen vuoksi missä Martina vastasi viimeksi kyselyyn. Olette kyselleet hiihdänkö perinteistä vai luistelua ja hiihdän perinteistä, koska se on vähemmän kuormittavaa nyt jalalle. Kyseessä oli 30 km hiihtolenkki.
Kysy itseltäsi miksi haluat haukkua 24/7 jotain somejulkkista ja hänen läheisiään. Tulet tänne kertomaan jokaisen asian instasta heti kun sinne jotain ilmestyy. Ja vihaseuraajan tyyliin eli haukkumaan kaikki mitä näet siellä.
Kyllä! Juuri tuonne toiseen aloittamaansa ketjuun kirjoitti tarkasti minkälaista aamiasta Hannu tekee.
Taidat olla vähän yksinkertainen. En ole täällä 24/7 enkä ole käynyt kummankaan kohujulkkiksen instassa. Kommentoin tota sun?mielihalua tietää kaiken heistä. Koittakaa nyt hysteerikot ymmärtää, että täällä kirjoittelee useampi ihminen. Ehkä se on pienelle mielelle helpompi ajatella, että vain yksi. Tämä mun teksti ei ole nyt kohtelias, mutta alkoi niin tympimään toi "tietäminen "ja syyttely. Edelleen olen sitä mieltä, että noin tiivis seuraaminen ja kiinnostus ei ole tervettä
Komppaat vainoharhaisuutta? Ei mee hyvin sullakaan
Se hiihtotyyli onkin maailman tärkein asia. Ja onko sitä edes oikeasti kysytty
Oma elämäni on hyvin ja olen myös onnelinen, siksi arvostan ja katselen Hannu ja Martinan instas.Toinen syy on se, et mieheni kanssa olemme myös kovia harrastaa urheilua.
Vai vinksatanut arvomaailma jos arvostaa henkilöitä,eivät sekoile ryyppää käytä huumeita ja harrastavat urheilua ja kovia painaa duunia.Sinun arvomaailmasi on tietenkin laiskuus juhliminen ja olet kouluja käymätön miesten elätti.
Sinä et tarvitse se kyllä uskotaan, me jotka huoledimme kunnostamme tarvitsemme niitä ehdottomasti.
Sekö tekee ihmisestä seuraamisen arvoisen ettei ryyppää, käytä huumeita ja urheilee? Sä voisit sit seurata puolta suomalaisista. Ja seuraaminen on eri asia kuin riippuvuus, josta on kyse kun haluaa kaiken tietää
? Miten siihen urheiluun tarvitaan julkkisten instoja?
Ainakin kiinostaa meitä tervehenkisiä ihmisiä Martina, huumeet alkoholi ja itsensä paljastavat ei meitä kiinosta koskaan.
Miksi oman elämän onnellisuus pistää arvostamaan kohujulkkiksen instaa? Todella outo syy "olen onnellinen ja siksi seuraan mitä minulle tuntematon julkkis ja hänen poikaystävänsä tekevät".
Samaa mieltä. Tuon Martinan stalkkeri on lähes 24/7 Martinan ja Hannun instassa. Ei todellakaan ole tervettä. Kyseessä siis tämän ketjun aloittaja. Lähes jokaisesta stooristakin tekee uuden haukkumisketjun. Kuten otsikosta näkyy.
Et kai sinäkin ole niitä, jotka kuvittelee yhden ainoan ihmisen, tämän ns Martinan stalkkerin, kirjoittavan kaikki kommentit yksin?
Onko Martina ainoa, joka ei käytä huumeita? Siis noista instajulkkiksista? Uskomaton väite
Sorry, ikävä tuottaa pettymys. Olin juuri oma-aloitteisesti kuntotestissä ja tulos oli huippukunto. Ja treenaan oma-aloitteisesti, en tarvitse ketään käskemään ja kannustamaan. Osaan myös lukea treeniohjeita, en tarvitse videoita. Mun mielestä ne, jotka tarvitsee potkua noista julkkisten nettitreeneistä, on mahdollisia sohvaperunoita, koska treeni ei perustu itsenäiseen, omaan haluun
Me haluamme käyttää ja elä puutu neuvoo muita henkilöitä, et mitä teet tai jätät tekemättä.Kiitos etukäteen.
Lue tekstisi uudestaan. Mitä tuosta pitäisi ymmärtää??
Jep, jep huippukunto... 😄
Höpö höpö ei kukaan usko sun huippukuntoon.
Perehdyppäs nyt edes joskus Martinan julkisuushakuiseen lähimenneisyyteen.
Kyllä tämä idolisikin on sekoillut aivan huolella.
Minun ainakin on vaikea arvostaa väkivalta-ja rattijuopumustuomioita saanutta kouluttamatonta ”hyvinvointi valmentajaa”,jonka elämän joka käänteitä käsitellään ainoastaan juorulehtien palstoilla.
Pinnallisella ihmisellä menestys tietysti voidaan mitata kylmällä käteisellä ja ns.luxuksella,mutta aika kaukana se on todellisesta arkielämästä ja sitoutuneen suhteen perheonnesta.
Minä olen perehtynyt näiden "väkivallan" kohteiden menneisyyteen ja toisen nykyisyyteenkin. Voi elämän kevät! Tämän toisen haukkumisia ja vihjailuja täällä vieläkin toistetaan päivittäin ja Sofia nyt on mitä on. Moninkertainen salarakas, pettäjä, huumetuomittu mm.
Tällä yhdellä stalkkerilla on kyllä hyvin samanlainen tyyli kuin eräällä Martinaa kovasti mollanneella aikanaan. Silloin puhuttiin että oli kovin kateellinen Martinalle ja siksi tuollaista harrasti. Eihän näissä tämän päivänkään kirjoituksissa mitään kateellisutta huomaa, eihän?
Ei. Mutta Yp taitaa olla sama kuin ennenkin.
Anteeksi mutta miksi itket päivittäin vuosikaudet näiden "pahoinpitelyiden" puolesta? Ja miksi tuot vuosikaudet päivittäin esille jos jollain on seitsemän vuotta sitten ollut erittäin pienet promillet? Miksi joku tuossa toisessa ketjussa itki taas tämän Eremenkon tyttöystävänkin puolesta? Kyllä se panee hieman miettimään että onko aivan ulkopuolinen kuitenkaan.
Emävale!
Ai sulla on oikeen mies? Jestas! Ja siksi olette miehesi kanssa onnellisia, kun katselette Martinan ja Hannun instaa. No kyllähän siitä jo onnelisuutta irtoaa. :D Ja vielä olette tosi kovia urheilijoita... D Niin varmaan. Sä "urheilet" päivystämällä Martinan/Hannun ja Sofian instaa, että pääset kehumaan M/H:ta ja herjaamaan Sofiaa. Miksiköhän tuota "urheilulajia" voisi kutsua.? :D Sehän on stalkkaamista. Varmaan kunto kasvaa kohisten.
Joku? kirjoitti juuri tuonne edelle että "sulla on kaamea, sairaalloinen tarve yrittää anonyymeistä kommenteista aina muka selvittää kuka on kirjoituksen takana".
Olisiko sama henkilö joka tuolla Maisan ketjuissa kävi kehumassa? Saahan sitä miettiä, ei se ole kiellettyä.
Ei tietenkään, sehän nyt oli ihan odotettavissa. Mutta oikeassa maailmassa suurin osa ihmisistä osaa ja pystyy treenaamaan ilman nettivalmennuksia. Nettivalmennuksia ei ole ollut kuin jokusen vuoden ja ihmiset on urheilleet aina. Vain avuton ihminen tarvitsee jonkun kohujulkkiksen kertomaan miten treenataan ja syödään
Näin on, vaikka oma-aloitteinen treenaaminen on sulle vieras ajatus ilmeisesti
Oisko tuossa nettivalmennuksessa kuitenkin sellainen niksi, että siellä kuntonsa kohottaja on ryhmässä. Ryhmässä tekeminen on joillekin suuri kannustus. Lisäksi tällaisena tautiaikana nettivalmennukset ovat suosittuja, koska ei tartte pelätä tautia.
Juuri niin, jotkut tarvitsee ns ryhmäpainetta että tulee treenattua. Ei ole niin vahva se itsemääräämiskyky
No olen moisesta kuullut joskus huhuja.... treenaamisesta meinaan. Mutta lähinnä tässä nämä "ryysyistä rikkauksiin" - tosikertomukset vähän hymyilyttää ihan tuon läpinäkyvyyden vuoksi. Miksi helkutissa pitää näistä jankuttaa vain sen vuoksi, että meille tuntematon ihminen myy nettivalmennuksia ja näköjään ovat vielä aika suosittuja? Haukutaan ja kyseenalaistetaan toisten ihmisten järki? Kaikki saa tehdä, mitä haluaa rahoillaan, ainakin vielä.
Missä on ryysyistä rikkauksiin? Tarkoitatko Martinaa?
Onko ne oikeasti suosittuja?
Missä kommentissa on kyseenalaistettu toisten järki?
Eihän nyt kukaan ainakaan laillisesti voi tietää, että kuka henkilö on anonyymin takana. Mutta sen voi sanoa, että kirjoitustyylistää tunnistaa paljon mm. sellaista, että sama anonyymi kirjoittaa useita viestejä samaan ketjuun ja jopa vastaa itselleen.
Esim. Täällä eräs Martinan hateri kirjoittaa siten, että hän ei laita koskaan välilyöntiä pilkun jälkeen, mutta muistaa pisteen jälkeen laittaa välilyönnin.
Esim. Eräs myhyn näätäforumilla kirjoittava hörhö kirjoittaa yhdyssanat erikseen. Ei kaikkia, mutta tietynlaiset. Hän laittaa tänne Johannaa koskevia kirjoituksia, jotka tunnistaa heti hänen kirjoittamikseen juurikin noiden yhdyssanavirheiden vuoksi. Hän on se näätien jumaloima tyyppi, mikä päivittää minuutilleen Johannan päivän - ja yön tekemiset.
Äidinkielemme on pelastettu, ihanaa. On vain kaksi ihmistä, joilla on vaikeuksia, toisella pilkun paikassa ja toisella yhdyssanoissa. Kukaan muu ei tee virheitä. Jeee
Et vittis viisastella, kun et sitä jaloa taitoa osaa.
Jep ja sanajärjestys on myös omanlaisensa tällä tyypillä. Mukaan myös tietynlainen hyökkäävyys sekä hymiöiden käyttö. On oikeasti helppo erottaa monen muun viestistä.
Siinä vaiheessa, kun "tunnistaa " kirjoittajia, olisi hyvä pitää palstailusta taukoa. Suosittelen
Entäs itse, onko sulla se taito?
Raili se ei kuitenkaan osaa tunnistaa JOhannan tapaan kirjoitettuja yhdys sana virheitä, Raililla on yhtä hyvä ihmis tuntemus, kuin rakkaalla JOhannallaan... 😉
Saako Yp bonuksia ketjun pituudesta?
En tiedä tästä palstasta, mutta Vauva-palstan yp/modet varmaan saivat bonuksia kaikista Martinaa ylistävistä ja Sofiaa herjaavista kommenteista. Martinaa kriittisesti arvioivat kommentit poistetaan sieltä oitis.
Joo ne lähti lähes online. Tää palsta onkin virkistävä poikkeus. Ei nuole yksittäisiä julkkiksia. Maisasta vauvalla saa kirjoitella ihan vaikka mitä kuten kaikista muista poislukien Martina
Hei älkää kiusatko Martinan faneja. Ne on kehareita. Lopettakaa kiusaaminen ja antakaa niiden uskoa, mitä haluaa ja antakaa palsta vapaaseen kehumiskäyttöön...
Se on varmasti parasta. Muuten heillä menee kaikki vapaa-aika vahtiessa ja kuvitellessa, että joku yksi kateellinen ihminen täällä kirjoittelee ikäviä. Kaikki muut palvoo ja maahan lankeaa
Ja se yksi osoittautuu ylläpidoksi, pitääkseen Martinan nimeä yllä ettei unohdu, kun nuoret ottavat estradin haltuun.