Sillä rahoitin kouluni

Aloitin työt 16 vuotiaana ja lopetin 65 vuotiaana kun Suomea alettiin ajaa alas.
Nyt ei nuoria saa kuin hienoihin hommiin teollisuus itkee työvoimapulaa mihin tämä suomi on menossa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

" teollisuus itkee työvoimapulaa "
Paras vitsi vähään aikaan ja saa itkeäkin jos työvoimaa pitäisi saada ilmaiseksi !!
Mitähän näin viisasta seuraavaksi ?

Äänestä

Tämän provoaloituksen tarkoituksena lienee kertoa että töitä on kaikille jotka vähänkään haluavat töihin...

Äänestä
  • Tiedän henkilöitä, jotka ovat tosissaan hakeneet teollisuuteen töihin eikä heitä ole otettu töihin. Että turha itkeä työvoimapulaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aloitin työt 16 vuotiaana ja lopetin 65 vuotiaana kun Suomea alettiin ajaa alas.
Nyt ei nuoria saa kuin hienoihin hommiin teollisuus itkee työvoimapulaa mihin tämä suomi on menossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu