terveyskeskus huittinen

Anonyymi

lääkärit ylimielisiä, tietämättömiä, epäinhimillisiä. Sieltä tavallinen kaduntallaaja ei saa kunnollista hoitoa´/jatkohoitoa.
















6

1422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimi terveyskeskus . on byrokraattien ja politikkojen luoma illuusio johon sairaat menevät uskossa ,että saavat apua vaivoihinsa .

    • Anonyymi

      Moni tavallinen tallaaja jo itse on niin että " sitä saa mitä tilaa". Minä olen aina saanut asiallisen ja hyvän palvelun meidän terveyskeskuksessa. Joskus toki joutuu odottelemaankin mutta täytyy ajatella että maailmassa kun on muitakin, enkä vain minä minä.

      • Anonyymi

        Ootko töissä vastaanotossa vai osastolla......
        Itseä ei yhtään haittaa odottaa mutta jos kohdellaan ala-arvoisesti niin sitä en siedä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ootko töissä vastaanotossa vai osastolla......
        Itseä ei yhtään haittaa odottaa mutta jos kohdellaan ala-arvoisesti niin sitä en siedä

        En ole siellä töissä. Joutunut kyllä toisinaan käymään, enkä muista ala-arvoista kohtelua itselleni ainaskaan. Olen kans ihan tavallinen tallaaja. Enkä mielestäni nyt mikään jatkuvasti ramppaaja että sen perusteella olis palvelu muokkautunut, joko ok tai "hylkivästi".
        Kyllä siellä helposti motkottajiakin käy, aika karkeeta kielenkäyttöä ja hermostumista näkee ja kuulee. Ymmärränkin, jos oikein kipeä on eikä asia etene ja tarjotaan vaan särkylääkettä tai muuten ei oota. Mut en ole kauheesti hikeentyväö sorttia, mutta tarvittaessa pidän puoleni. Asiallisesti kuitenkin, koska hyökkäävällä asenteella ei juuri asiaansa auta. Mutta puolensa kannattaa pitää jämptisti eikä hyssytellä vaan.


    • Anonyymi

      Kannattaa käyttää yksityisiä toimijoita. Esimerkiksi selkäni tuli kuntoon kun kävin kansanparantajavelhon,lietemiehen, käsittelyssä! On perinyt taidot mummovainaaltaan. Suosittelen!

      • Anonyymi

        Selkäsi hajosi raijalanjärven hyppytelineen pettäessä,putosit suoraan pääerellä matalampaan kohtaan ,pää kesti mutta selkä ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      90
      2055
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      1845
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      49
      1470
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      48
      1425
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      144
      1364
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1314
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      144
      1244
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1106
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1014
    10. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      101
      1003
    Aihe