Onko mitään toimintaa Suomessa?

Anonyymi

Suomalaisessa mediassa en ole törmännyt mihinkään scientologiaan liittyvään vuosiin.
Onko toiminta todellakin noin kuollutta täällä?

Jos, niin mistä entiset aktiivitoimijat vetävät eläntonsa?

3

982

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan sitä provosointi valhepaskaa riittänyt valtamediassa. Ihmiset tekevät töitä ja bisneksiä. Scientologia on tullut jäädäkseen tälle planeetalle, niin myös Suomeenkin. Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa, että mitkä tahot ovat oikeasti auttamassa ihmiskunnan elossapysymistä ja mitkä tahot tukahduttavat ihmiskunnan elossapysymistä. On vain kyettävä katsomaan ja havainnoimaan meille asetettujen savuverhojen taakse. Totuus kestää, valheet eivät.

      • Anonyymi

        Ymmärrän hyvin. Vähän niin kuin: Jeesus tulee pian!
        Ja aikaa vaan kuluu, eikä mitään tapahdu.
        Ja scientologeilla ei ole pätkääkään sen parempaa osoittaa. Aina vaan: "Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa..."

        Hevonpaskaa!
        Ja heti anteeksipyyntöni hevonpaskalle, kun vertaan scientologeihin. Hevonpaska on todellakin paremman vertauskohteen arvoinen. Hevonpaskaahan voi ihan oikeast hyödyntää.


    • Anonyymi

      Suomessa on tuo yleisön keskinmääräinen älykkyysosamäärä liian korkea ja kiinostus Xenun galaktisista valloituksista liian pientä. Nämä vaikeuttavat järjestön toimintaa aika lailla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      83
      3175
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      164
      1194
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      807
    Aihe