Onko mitään toimintaa Suomessa?

Anonyymi

Suomalaisessa mediassa en ole törmännyt mihinkään scientologiaan liittyvään vuosiin.
Onko toiminta todellakin noin kuollutta täällä?

Jos, niin mistä entiset aktiivitoimijat vetävät eläntonsa?

3

978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan sitä provosointi valhepaskaa riittänyt valtamediassa. Ihmiset tekevät töitä ja bisneksiä. Scientologia on tullut jäädäkseen tälle planeetalle, niin myös Suomeenkin. Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa, että mitkä tahot ovat oikeasti auttamassa ihmiskunnan elossapysymistä ja mitkä tahot tukahduttavat ihmiskunnan elossapysymistä. On vain kyettävä katsomaan ja havainnoimaan meille asetettujen savuverhojen taakse. Totuus kestää, valheet eivät.

      • Anonyymi

        Ymmärrän hyvin. Vähän niin kuin: Jeesus tulee pian!
        Ja aikaa vaan kuluu, eikä mitään tapahdu.
        Ja scientologeilla ei ole pätkääkään sen parempaa osoittaa. Aina vaan: "Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa..."

        Hevonpaskaa!
        Ja heti anteeksipyyntöni hevonpaskalle, kun vertaan scientologeihin. Hevonpaska on todellakin paremman vertauskohteen arvoinen. Hevonpaskaahan voi ihan oikeast hyödyntää.


    • Anonyymi

      Suomessa on tuo yleisön keskinmääräinen älykkyysosamäärä liian korkea ja kiinostus Xenun galaktisista valloituksista liian pientä. Nämä vaikeuttavat järjestön toimintaa aika lailla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      75
      1964
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1196
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      183
      1000
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      965
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      948
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      941
    Aihe