Onko mitään toimintaa Suomessa?

Anonyymi

Suomalaisessa mediassa en ole törmännyt mihinkään scientologiaan liittyvään vuosiin.
Onko toiminta todellakin noin kuollutta täällä?

Jos, niin mistä entiset aktiivitoimijat vetävät eläntonsa?

3

996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan sitä provosointi valhepaskaa riittänyt valtamediassa. Ihmiset tekevät töitä ja bisneksiä. Scientologia on tullut jäädäkseen tälle planeetalle, niin myös Suomeenkin. Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa, että mitkä tahot ovat oikeasti auttamassa ihmiskunnan elossapysymistä ja mitkä tahot tukahduttavat ihmiskunnan elossapysymistä. On vain kyettävä katsomaan ja havainnoimaan meille asetettujen savuverhojen taakse. Totuus kestää, valheet eivät.

      • Anonyymi

        Ymmärrän hyvin. Vähän niin kuin: Jeesus tulee pian!
        Ja aikaa vaan kuluu, eikä mitään tapahdu.
        Ja scientologeilla ei ole pätkääkään sen parempaa osoittaa. Aina vaan: "Ihmisille selviää vielä lähitulevaisuudessa..."

        Hevonpaskaa!
        Ja heti anteeksipyyntöni hevonpaskalle, kun vertaan scientologeihin. Hevonpaska on todellakin paremman vertauskohteen arvoinen. Hevonpaskaahan voi ihan oikeast hyödyntää.


    • Anonyymi

      Suomessa on tuo yleisön keskinmääräinen älykkyysosamäärä liian korkea ja kiinostus Xenun galaktisista valloituksista liian pientä. Nämä vaikeuttavat järjestön toimintaa aika lailla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      406
      2629
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      1995
    3. 158
      1541
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      61
      1448
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1396
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1241
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1032
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1024
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      890
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    Aihe