kun sudottelen riittävästi voisin oppiakin jotain...
Sudo format c:\ ei vaan toimi. Missä vika?
Sudo format c:\ ei vaan toimi. Missä vika?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jätä siitä sudo pois edestä niin poistuu samalla Tubutin Linuks😀
Ei olisi pitänyt asentaa koko linuksia. Ongelmathan siitä syntyy.
Juuri noin. Linuksin sudotteluille ei ole ylärajaa ja nekin kaikki turhaa. Toimimaton on ja pysyykin sellaisena!
Suosittelen kiintolevyn irroittamista ja nakkaamista SER-jätteeseen. Toki vasaralla parit iskut linuksin varalta, jottei pääse leviämään SER-kontistakaan.
Kyllä tubutinpojat naputtelevat sen vasaralla suoraksi, on niillä sitä kokemusta siitäkin. Toiminnasta ei ole tietoa.
SER kontit ovat pullollaan toimivia koska kuulemma osaamattomat ja syrjäytyneet trollit niitä sinne raahaavat selkä väärällään.
Rikkaat vievät, köyhät hakevat pois. Näinhän se menee.
Windowseille pois viskattavaa - tubutinpojille kulta-aarre. Näinhän se menee.
Sosiaalihuollon syytä tuollainen.
Ilmankos Suomessa on syrjäytyneitä nuoria 45000 --- 60000.
Onko heitä noin paljon siellä peräkammareissa? Siis tubutinpoikia? Enpä olisi uskonut, jotta heitä löytyy noinkin paljon. Itse en ole törmännyt vielä ensimmäiseenkään! Kaikilla on ollut Windows.
Ja lisää tulee koko ajan. Linuksista on näet löytynyt viime aikoina varsin runsaasti erilaisia aukkoja, troijalaisia ja muita bugeja. Se lisää ahdistusta periksen pojissa.
Eipä taida tubutinpoikia enää paljoa olla. Viime aikaisten selvitysten mukaan heitä olisi vain 0,01% . Windows on vienyt mennessään!
Se on iha hyvä asia, sillä eihän nyt tubuttimella kukaan tule hyvin toimeen, jos ollenkaan. Kohta linuks on hävinnyt kokonaan ja Windows vallannut tietokoneet.
Silloin myös asiat alkavat sujumaan paremmin. Windows sen tekee.
Sudo eikai vielä toimi Linuksista? Mutta on tulossa?