Matkailu tarina Pandogista

Aina motkotetaan että me numban kanssa ei matkailla eikä harrasteta eikä tehdä mitään muuta kuin syödään, paskotaan housuihin ja makoillaa ottaen uni apneaa ihan millon vaan. Ei pidä paikkaansa, kyllä me tehdään muutakin. Kuten käydään Pandogissa ja ollaan nanan kohtuu miljoona gondossa sikaroimassa.
Kerran lähettiin oikein hyvien sikarien jälkeen etsimään thaimaan parasta ravintolaa.

Parhaissa ravintoloissa on hassusti pukeutuneita portsareita. Numba sano jo aiemmin että ihan turha mennä semmosiin ravintoloihin mistä ei saa kedsuppia. Niin me kierrettiin keskustaa ja numba kysyi aina ovimieheltä thaimaaksi kedsuppia joka on thaimaaksi "onko kedshuppia". Portsarit ei ymmärtäneet ja viittasivat meitä kuitenkin sisään, mutta numba aitona thaimaalaisena sanoi että nou kedshup, nou mai mani, resupetteri.

Jatkettiin matkaa ja tultiin thaimaan hienoimpaan ravintolaan. Jo lasioven läpi näki kun jonkun pöydässä oli kedsuppia ja vielä Feelingiä, joka on numban lempi merkki.
Ravintola oli hieno niin numba sivistyneenä pyysi pikkulusikkaa elehtien kädellään ja vessapaperia imitoimalla taka puolen pyyhkimistä. Lurautti reilusti kedsuppia paperille ja alkoi ahmia. Minä koetin pitää tarjoilijoita loitolla ja selittää että me ollaan miseliini tähtien tarkastajia. Ei se mennyt läpi mutta numba oli ehtinyt tursottaa verkkahousun taskuun reilusti feelingiä, sitä sitten kadulla yhdessä söitiin sormineen.

Hua Hinin ukko oli huomannut että keski sormeen jää kedsuppia kaikkein eniten. Nuoriso porukka katsoi meitä ihmeissään niin numba näytti niille keski sormellaan että me syyvään kedsuppia. Se oli huono idea.. luulin että monottaminen ei koskaan lopu.. meinasin tulla hulluksi..

2

77

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen aina sanonut että numba on kaikkein paras kulinaristi ja toisiksi paras on sensei.
      Haluaisin kuitenkin kuulla vielä lisää heidän tasokasta juttelua puriramin miehen traktorista. Siitä pääsee sellaiseen Pattayan matkailutunnelmaan.

    • Anonyymi

      Van nait in bancock meiks o hard man hubble.... oli laulu sillon kun olin nuori ja siinä lauletaan siitä kun kovakuntoinen mies on bancockissa ja nukkuu vanissa yötä kun tasokkaat matkustaja kodit on täynnä kiinalaisia ja niihin ei mahu.
      https://www.youtube.com/watch?v=tBu-ewMRhkA
      bancock on suosikki kaupunkini ja resut ei siitä mitään ymmärrä. Joskus kun oikeen tulee joraus fiilis niin vedän kellohameen päälle ja pistä tätä menemään...

      By NumBaII, 61v HHN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe