Ai kauheeta. Paulin keikka meni mönkään Forssassa. Paulin taikakaulin kadoksissa.
Paulin kaulin
16
965
Vastaukset
- Anonyymi
Pate Mustajärvi avautui tänään sunnuntaina (28.11.) kohutusta kännisekoilustaan. Pate esiintyi hyvin sekavana Popedan Voitto kaikesta -areenakeikalla viime perjantaina (26.11.). Forssassa.
Yleisön mukaan Pate ”örvelsi lavalla kännissä”.
– Ihan sekaisin Forssan keikalla. Esitteli housunetumustaan. Hoiperteli. Ei muistanut sanoja, pyysi Costellolta apuja, yksi yleisössä ollut pettynyt korvinkuulija kuvasi Seiskalle. - Anonyymi
No voi voi, olikin varmasti eka kerta ylipäätään historian aikana, kun muusikko on kännissä keikalla. Ikinä ennen ei ole livenä esitetyn musiikin historiassa näin käynyt.
Toivottavasti nyt ei kuitenkaan tule mitään koronasotkua, vaikka ihmisillä on hinku ängetä yleisötapahtumiin tällaisena aikana, kun olisi turvallisempaa pysyä kotosalla tai vaikka ulkona luonnossa. - Anonyymi
Selitykseksi kelpaa kaatuminen sauvakävelyllä. Kylkiluu poikki ja vahvat särkylääkkeet kaljalla selittää oireet. On sitten varmana kierinyt portaatkin alas kaatumuksessa. Muutoin kylkiluu katkea. Tod.näköisempi vaihtoehto on ihan vaan kännissä esiintyminen ehjillä kylkiluilla.
- Anonyymi
Kyllä kylkiluu voi murtua yskiessäkin, googlettamalla löytyy siitä(kin) tietoa. Ja kokemusperäistäkin tietoa on.
Sen verran pitäisi tuon ikäisellä artistilla olla jo tietoa, että kolmiolääkkeet ja kalja on huono yhdistelmä.
- Anonyymi
Ai kauheeta, eikö kaulin heilunut?
Voi herran jumala, miten nyt jaksat ja kestät, kun et kaulinta saanut etkä nähnyt sen edes heiluvan? Ei kyllä hyvin ole sinunkaan asiat, varsinkaan jos ei ole mitään kunnollista ja käyttökelpoista varallakaan.
Tsemppiä silti ja koitahan jaksaa tuskassasi. Toivottavasti pääset nyt vielä joskus edes kerran kunnolla kaulittavaksi;) Tai kaulimen varteen sitä pyörittelemään, miten nyt tykkäätkin hoidella nuo leipomiset sun muut pullan pyörittelyt.
Pistä vaikka Popedan "Matkalla Alabamaan" soimaan taustalle tsemppibiisiksi, niin eiköhän se siitä;)
Tuohon Popedan keikkaan keskittyen taasen..
No Pate Ukko-Metsohan kaiketi on puhunut jo aikanaan avoimesti ongelmistaan tämän viisasten juoman suhteen ja korkkihan oli kiertynyt jossain vaiheessa jo kokonaan kiinnikin, jos nyt edes suurin piirtein oikein muistan..
Niin eihän se nyt voinut tulla ihan puskistakaan, että joskus se juoma taas saattaa maistua pitkänkin tauon jälkeen. Ei toivottavaa mutta kait ihan ymmärrettävääkin, että näin voi käydä.
Toivottavasti nyt jäi silti tuohon yhteen kertaan tämä vahinko ja tsemppiä Patelle sekä muillekin Popedan karjuille. - Anonyymi
Juu eipä ollut koronariskin arvoista mennä tolle keikalle. Hyvä jos Paten örvellys jää tuosta pahimmaksi tapahtuneeksi.
Eipä silti, kyllä näitä riskaabeleita tilanteita on muutenkin tarjolla, esim. yhteislaulua ja karaokea. Ensimmäisessä on mukana ikäihmisiä jotka kuuluvat riskiryhmään ja toisessa taas kännissä huudetaan räkä roiskuen samaan mikkiin vuorotellen. Eikä auta rokotteet, se on jo nähty.- Anonyymi
Ei ne rokotteet mitään estäkään, yhtälailla korona tarttuu rokotettuunkin. Näkeehän sen tästäkin, kun tilanne on lähtenyt lapasesta tai ainakin on hyvää vauhtia lähtemässä. Ihmiset vain luulee, että rokote suojaa.
Ainoa ero on se, että rokotetun korona on tod näk lievä/lievempi kuin rokottamattomalla. Mutta eipä taida ihmiset tajuta, siksi juostaan joka helvetin paikassa hillumassa kuin päättömät kanat.
- Anonyymi
Eihän tuo niin uutta ole ,että Forssassa hillutaan kännissä. Kunhan ihmiset saavat rahansa takaisin keikalta, kaikki hyvin.
- Anonyymi
Minä en ajattelisikaan pyytää rahojani.
- Anonyymi
No sehän siinä on, mutta taitaa olla joka paikan tapa. Joissain paikoissa hillutaan kyllä enempi kuin toisissa...
- Anonyymi
Eikö ollut Patelta hieno performanssi?.
- Anonyymi
No yritähän jaksaa, vaikka kaulinta et saakaan.. Ehkä jolulupukki tai joku pukki antaa sinullekin silti kaulinta. Vielä on tätä vuotta kuitenkin jäljellä.
Ettei vaan Paulin kaulin olisi sellainen mahtilaite, että vaatii kunnon taikinan alleen, ennen kuin alkaa tehdä taikojaan?
Huonoahan taikinaa, kun vain makaa alla velttona, sellainen laite ei varmaan viitsi vaivata;) - Anonyymi
Eikö huonokin taikina ole vaivaamisen arvoinen?.
- Anonyymi
Ei. Siinä vaan väline sotkuu ja ihan turhan takia.
Ja löysän vetelään ja väljään taikinaan ei saa ryhtiä, vaikka sitä kuinka veivaisi ja vaivaisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei. Siinä vaan väline sotkuu ja ihan turhan takia.
Ja löysän vetelään ja väljään taikinaan ei saa ryhtiä, vaikka sitä kuinka veivaisi ja vaivaisi.Totta, huonoon ei kannata sekaantua. Tai jos sekaantuukin, niin sohii vaan vähän jotain sinne päin ja jättää homman vaikka kesken, jos ei parissa minuutissa tule mitään tuntumaa koko hommaan.
- Anonyymi
No, jokos olet saanut kaulinta hanuriin keikan korvikkeena?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353