Mies tahtoo abortin

Anonyymi

Mies raskaana ja tahtoo Åbortin.

2

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joutaa moiset käteensä vetää, kaikille paras vaihtoehto. Anna sen haluta mitä tahansa, elä välitä siitä. Ei ole oikea mies joka ei vastuuta ota. Jätä se itsensä sinuun tyydyttänyt idiootti. Pärjäät suomessa hyvin ilman turhaa riesaa. Voit pahimmillasi katua loppuikäsi jos lapsesi tapat nyt sen takia. Jätä turvallisesti se hölmö, varmistaen ettei tee sinulle eikä lapselle pahaa. En ihmettelisi jos idiootti olisi vaarallinenkin, mokoma epäolio! Ota neuvolaan aika ja ala elämään hyvin, terveellisesti ja katso tulevaisuuteen. Elä suo enää ajatustakaan "miehelle".
      Vaikka ei olisi lasten kanssa kokemusta sinulla, selviät varmasti. Saat paljon hyvää elämääsi lapseen panostaen ja hänen kanssaan eläen. Pian huomaat ettet jätkiä tarvitse mihinkään, muutakin, paljon parempaa on.
      Jos jostakin syystä et halua lastasi kasvattaa, adoptiokin on tappamista parempi ratkaisu. Jos olet yksin asian kanssa elä lannistu, asiat järjestyy. Valitse lapsi, jätä nilkki. Juttele neuvolassa, kirkon diakoniatyöntekijän kanssa tai lääkärin kanssa näin alkuun. Elä enää sille k-päälle. Pidä itsestäsi hyvää huolta. Ole onnellinen lahjasta minkä sait. Kaikkea hyvää elämääsi! Kirjoita myöhemmin palstalle mitä kuuluu, kiva ois.

    • Anonyymi

      Tärkeintä on, mitä sinä itse haluat. Mieti rauhassa. Elä anna sen painostaa eläkä enempää hyväksikäyttää sinua.
      Jos olet ulkomaalainen, ota tulkki avuksi asioita hoitamaan. Neuvolaan, oman asunnon hommaamiseen jne. Apua saat varmasti.
      Panoa et tarvitse enää mihinkään. Näit sen oikean karvan. Saat paremman, oikean miehen tilalle halutessasi.
      Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      883
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      738
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      603
    5. 36
      597
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      591
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      483
    Aihe