Mies tahtoo abortin

Anonyymi

Mies raskaana ja tahtoo Åbortin.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joutaa moiset käteensä vetää, kaikille paras vaihtoehto. Anna sen haluta mitä tahansa, elä välitä siitä. Ei ole oikea mies joka ei vastuuta ota. Jätä se itsensä sinuun tyydyttänyt idiootti. Pärjäät suomessa hyvin ilman turhaa riesaa. Voit pahimmillasi katua loppuikäsi jos lapsesi tapat nyt sen takia. Jätä turvallisesti se hölmö, varmistaen ettei tee sinulle eikä lapselle pahaa. En ihmettelisi jos idiootti olisi vaarallinenkin, mokoma epäolio! Ota neuvolaan aika ja ala elämään hyvin, terveellisesti ja katso tulevaisuuteen. Elä suo enää ajatustakaan "miehelle".
      Vaikka ei olisi lasten kanssa kokemusta sinulla, selviät varmasti. Saat paljon hyvää elämääsi lapseen panostaen ja hänen kanssaan eläen. Pian huomaat ettet jätkiä tarvitse mihinkään, muutakin, paljon parempaa on.
      Jos jostakin syystä et halua lastasi kasvattaa, adoptiokin on tappamista parempi ratkaisu. Jos olet yksin asian kanssa elä lannistu, asiat järjestyy. Valitse lapsi, jätä nilkki. Juttele neuvolassa, kirkon diakoniatyöntekijän kanssa tai lääkärin kanssa näin alkuun. Elä enää sille k-päälle. Pidä itsestäsi hyvää huolta. Ole onnellinen lahjasta minkä sait. Kaikkea hyvää elämääsi! Kirjoita myöhemmin palstalle mitä kuuluu, kiva ois.

    • Anonyymi

      Tärkeintä on, mitä sinä itse haluat. Mieti rauhassa. Elä anna sen painostaa eläkä enempää hyväksikäyttää sinua.
      Jos olet ulkomaalainen, ota tulkki avuksi asioita hoitamaan. Neuvolaan, oman asunnon hommaamiseen jne. Apua saat varmasti.
      Panoa et tarvitse enää mihinkään. Näit sen oikean karvan. Saat paremman, oikean miehen tilalle halutessasi.
      Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      46
      4994
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      63
      2825
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      244
      1180
    4. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1104
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1074
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1065
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      128
      1038
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      994
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      905
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      894
    Aihe