Aborttiin painostaminen??

Anonyymi

Onko täällä moniakin painostettu aborttiin, kun "suosijat" sitä kuulemma harrastavat? Miten se tapahtui?

Mr X

6

211

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aborttiin painostaminen on vastustajien unelma, ei mitään muuta. He ovat sitä mieltä ettei kukaan tee aborttia niin ettei heitä olisi siihen painostettu. Mutta väärässä ovat. Mä tiedän itseni lisäksi kuusi muuta naista jotka ovat tehneet päätöksen aivan itsenäisesti.

      • Painostaminen ei olekaan vastustajan mielestä painostamista, jos se tapahtuu vastustajan toimesta. Tämä on tullut kyllä aika moneen kertaan selväksi täällä.

        Jotenkin vaan abortin vastustajat ei halua antaa naiselle vapautta tehdä päätöksiä itse. Miksipä sitä antaisi, kun ei naisella heidän mielestä ole aivotoimintaa enempää kuin Dna:lla.

        Minulle ei kuulu kenenkään ratkaisut ja päätökset. Jokainen tehkööt kuten parhaaksi näkee.


      • Anonyymi
        tieteilijä kirjoitti:

        Painostaminen ei olekaan vastustajan mielestä painostamista, jos se tapahtuu vastustajan toimesta. Tämä on tullut kyllä aika moneen kertaan selväksi täällä.

        Jotenkin vaan abortin vastustajat ei halua antaa naiselle vapautta tehdä päätöksiä itse. Miksipä sitä antaisi, kun ei naisella heidän mielestä ole aivotoimintaa enempää kuin Dna:lla.

        Minulle ei kuulu kenenkään ratkaisut ja päätökset. Jokainen tehkööt kuten parhaaksi näkee.

        Millä tavoin ja missä joku vastustaja (eikä esim. sakkisi mustamaalaava trolli) on painostanut jotakin siihen (aborttiin) mitä itse vastustaa? Onko tämäkin syytös taas eräs uusi logiikan kukkanen suosijafanaatikon listalla.. XD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millä tavoin ja missä joku vastustaja (eikä esim. sakkisi mustamaalaava trolli) on painostanut jotakin siihen (aborttiin) mitä itse vastustaa? Onko tämäkin syytös taas eräs uusi logiikan kukkanen suosijafanaatikon listalla.. XD

        Ihan oikeastiko et halunnut ymmärtää tieteilijän väittämää?

        Koetas nyt vielä kovasti miettiä, mikä hänen sanomansa oli...

        Mr X


    • Anonyymi

      Kas, into kommentoida on vastustajilla - joita tällä ilmeisesti on suurin määrin - vähäistä. Ei yllätä.

      Mr X

      • Anonyymi

        Niin, muut taitaa olla jo melko väsyneitä jankkaamaan samat ummet ja lammet kanssasi ties monettako kertaa. Kaikkihan sinulle pitäisi hakea valmiiksi eteen etkä sittenkään halua niitä kiusallisia todisteita nähdä. Minkä muut sille voi jos et osaa lukea esim. aloituksia joissa joku kyselee neuvoja mitä tekisi.. mitään yllättävää tässäkään ei toki ollut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      149
      1787
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1641
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      30
      1232
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1161
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      91
      1113
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      1001
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      961
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      839
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      811
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      796
    Aihe