hyvällä loppuelämän ajan, joiden kanssa on ollut tekemisissä hyvinä vuosina. Rankkoihin vuosiin kuuluneet ihmiset unohdetaan nopeasti, koska miksi haluaisi olla missään tekemisissä yhdenkään niistä vuosista muistuttavan kanssa.
Sellaiset ihmiset muistetaan
17
114
Vastaukset
Tjaa? No mä oikeastaan oon sit varmaan erikoistapaus, kun mä muistan juuri ne, ketkä on pysynyt siinä vierellä, kun ei ole ihan kukkaisesti mennyt. Ei sen puoleen, niitä on vähemmän, kuin niitä, jotka hyppelivät mukana, kun meni lujempaa.
- Anonyymi
Näin päin se mullakin menee. Taidan myös olla sitten poikkeus.
Anonyymi kirjoitti:
Näin päin se mullakin menee. Taidan myös olla sitten poikkeus.
No on tosin sellaisiakin ollut heikkoina hetkinä, jotka tulee sanomaan viereen, että mulla menee vieläkin huonommin...🙄
Kun jossain turpeen ja juuriston välissä kyntää, ei välttämättä itse ole se tsemppaavin, että sellaisia varmaan on tullut taas itse huonoina hetkinä myös unohdettua...- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin päin se mullakin menee. Taidan myös olla sitten poikkeus.
Vastailet omaan aloituksees!
- Anonyymi
Miksi et voi suoraan sanoa että minä olen juuri Se joka kuuluu niihin rankkoihin vuosiin ja vain minun kanssani et halua olla tekemisissä
Harvassa on molemmat. Väistöliikkeitä tekee useimmat hyvä tai huono vuosi.
- Anonyymi
Jahas....
- Anonyymi
Lemmenpesässä käynyt muistetaan?
- Anonyymi
Aromipesästäkö puhut ?
- Anonyymi
Muistaako hän?
- Anonyymi
Huonoksi on käynyt muisti
- Anonyymi
aloitukseen: näin muuten on !
- Anonyymi
Jos haluat päästä kauas mene yksin, mutta sateisinakin hetkinä on mentävä.
- Anonyymi
Alottaja tarkoittaa varmaan vähän eri asiaa kuin mitä kirjoittaa. Kyllä kait rankkoihin vuosiin mahtuneet sinua tukeneet ja auttaneet ihmiset muistetaan hyvällä.
- Anonyymi
Ihmiset mitään/ketään enää muista. Tuijottavat kännyköitään ja läppäreitään. Siinä se elämä hupenee. Nettiin koukuttuneita suurin osa kansasta. Miksei puhuta avoimesti nettiriippuvuuksista ? Vastaa tutkimuksissa heroiiniriippuvuutta.
- Anonyymi
Kyl se taitaa olla sen takia juuri niin että ne traumat tulee lisäksi niistä itseään tykö tekevistä, jotka pätee, neuvoo, alentaa ja määrittelee sua omaa lokeroonsa alaspäin niinä rankkoina vuosina, joten syystä voi sellaiset jättää taakse, kun alkaa mennä paremmin.
Mitä esimerkiksi teet kaverilla, joka on niin kiireinen että kotityöt menee edelle, vaikka toinen kaipaa juttuseuraa, mutta kuitenkin hän muistaa päteä suhun päin omalla jälkikasvullea ja ylläpitää omaa perhekulissia vaikka toimii välinpitämättömästi.
Tai mitä teet ystävällä, joka ei tule paikalle, kun saat jotain mahtavaa aikaan mitä haluat vihdoin juhlia, vaan koti-ilta miehen kanssa menee sen ohi, ja jäät ehkäpä monen tällaisen tapauksen vuoksi yksin juhlinesi.
Et mitään tee tällaisilla " ystävillä" joilta suhteellisuudentaju puuttuu, mutta kaipaavat sinua pönkittämään omaa kulissiaan ja tukemaan unelmien toteutumista. Ihmissuhteet on vastavuoroisia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648