Poliisit eivät halua Suomeen huumeita
Joku Kepulainen poliitikko halusi Suomessa kasvatettavan huumeita.
Sepä rentouttavaa puuhastelua.
Hallitus haluaa Suomeen huumeita
15
95
Vastaukset 15
- Anonyymi
Joku tupruttelee höpöheinää, sinä juot viinaa.
Saksa antaa luvan kannabikselle, sen jälkeen muut pohjoismaat, suomi empii empii kunnes " kyllä mekin " kun muutkin, harmittaa millä rikolliset sitten elää.
- Anonyymi
Kannabiksen viihdekäyttö on laillista monissa maissa. Osittain siksi että tupruttelu on melko harmitonta ja viranomaisilta säästyy resursseja kovia aineita myyvien jahtaamiseen.
Kun myynti on laillista, valtio saa verotuloja, laittomasta myynnistä rahat menee kankstereille;) Anonyymi kirjoitti:
Kannabiksen viihdekäyttö on laillista monissa maissa. Osittain siksi että tupruttelu on melko harmitonta ja viranomaisilta säästyy resursseja kovia aineita myyvien jahtaamiseen.
Kun myynti on laillista, valtio saa verotuloja, laittomasta myynnistä rahat menee kankstereille;)Näin se menee, ei kauaa kun kirjoitus, kannabis kuljetetaan nykyään kotiovelle asti pika-lähetti hoitaa.
Tietysti huumeet alkoholi mukaan luettuna plus tupakka ovat terveydelle haitallisia, kun kauppa on laillista jää luullakseni myös jengi rikollisuus pois kuvioista,Pertikki kirjoitti:
Näin se menee, ei kauaa kun kirjoitus, kannabis kuljetetaan nykyään kotiovelle asti pika-lähetti hoitaa.
Tietysti huumeet alkoholi mukaan luettuna plus tupakka ovat terveydelle haitallisia, kun kauppa on laillista jää luullakseni myös jengi rikollisuus pois kuvioista,"Pertikki-Ryhmä"
Sanopa muuta.
Voi mennä ihan niin, kun Huume-Veroa alkaa kertyä, alkaa Tupakkakin olla terveellistä.
On se vaan niin hyvä tuo nykyinen tyttö-Hallituksemme. :)
Minulla ovat piippuni edelleen tallessa.
Niillä on kuitenkin kaikilla polteltu aikoinaan vain Tupakkaa.
Ne...köh...nuoruuden ajan piiput jotenkin muinoin katosivat.
-
Miten lienee tytöille nehkeri huumeissa...?
Minä kun olin aina pelkästään valkoisissa neitosissa.
H.Anonyymi kirjoitti:
Kannabiksen viihdekäyttö on laillista monissa maissa. Osittain siksi että tupruttelu on melko harmitonta ja viranomaisilta säästyy resursseja kovia aineita myyvien jahtaamiseen.
Kun myynti on laillista, valtio saa verotuloja, laittomasta myynnistä rahat menee kankstereille;)Niitten kovien aineitten käyttö tulee lisääntymään kannabiksen vanavedessä.
Miedoimmilla aloitetaan ja sitten siirrytään vahvempiin.Pertikki kirjoitti:
Näin se menee, ei kauaa kun kirjoitus, kannabis kuljetetaan nykyään kotiovelle asti pika-lähetti hoitaa.
Tietysti huumeet alkoholi mukaan luettuna plus tupakka ovat terveydelle haitallisia, kun kauppa on laillista jää luullakseni myös jengi rikollisuus pois kuvioista,"""kun kauppa on laillista jää luullakseni myös jengi rikollisuus pois kuvioista,"""
Ei ne jengit minkään kannabiksen takia toisiaan tapa. Niitä kannabiksen kasvattajia on niin paljon, että sitä saa ihan sopuhintaan. Kyllä siinä jengisodassa on nytkin vahvempien aineitten kaupankäynnistä kysymys."Pertikki-Ryhmä"
Tjaa.
Tiedä häntä.
Ruotsissa tuntuvat yhdistävän Huumeet Ihon-Väriin.
Ihan pakosta, ja uskoisin, aiheestakin.
Moista en toivo tänne Suomeen.
Whiskeytä on aina kaapissani.
Tupakoita ei ole.
Tunnustan kuitenkin.
Toisinaan kaipaan Piipullista Greve Hamiltonia.
Kaipuu yllättää minutkin melkein jokainen kerta.
Kohtausta ei kykene aavistamaan.
H.- Anonyymi
Tellukka kirjoitti:
Niitten kovien aineitten käyttö tulee lisääntymään kannabiksen vanavedessä.
Miedoimmilla aloitetaan ja sitten siirrytään vahvempiin.''Niitten kovien aineitten käyttö tulee lisääntymään kannabiksen vanavedessä.''
Tuo ''porttiteoria'' on ammuttu alas kauan sitten. - Anonyymi
Pertikki kirjoitti:
Näin se menee, ei kauaa kun kirjoitus, kannabis kuljetetaan nykyään kotiovelle asti pika-lähetti hoitaa.
Tietysti huumeet alkoholi mukaan luettuna plus tupakka ovat terveydelle haitallisia, kun kauppa on laillista jää luullakseni myös jengi rikollisuus pois kuvioista,pertsa osaa poliisin hommat:D
- Anonyymi
Lääkekäytössä menee oma rajani. Viihdekäyttöön ei missään nimessä. Viina on sen verran hyvä aine, että se rankaisee krapulalla ja sillä saa pään ihan tarpeeksi sekaisin.
- Anonyymi
Miksi he haluavat Suomeen huumeita?
Tahtovatko huumeet Suomeen? Ei järki ihmiset halua huumeita, jos alkoholi olisi keksitty tässä aikaa ei sille olisi myönnetty käyttö lupaa, alkoholi on myrkkyä, kun huumeet tuodaan kotiovelle niin mikä neuvoksi. Kiellot ei tehoa ja rikolliset kauppiaat rikastuvat, tilanne muuttuu oleellisesti kun kannabis vapautuu, jos käyttö ei räjähdä käsiin entä sitten ...kokemukset maailmalla puhuu tosiasiat, tosiasia on kannabis ei häviä keskuudessamme.
- Anonyymi
pakolaiset vetävät jo nyt silmien alla huumeita. eivät liene järki-ihmisiä...
Anonyymi kirjoitti:
pakolaiset vetävät jo nyt silmien alla huumeita. eivät liene järki-ihmisiä...
30 000 pakolaista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271598Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311299Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5071247- 651021
- 74980
- 53766
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M110733Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75732Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468657Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän38648