Äkkilähtöjä menneisyyteen
On taas se aika vuodesta, kun kannattaa harjoitella sievästi kaatumista.
Uusi Suomi 1924:
Sitã varten on jokaisen kansalaisen- varsinkin vanhempien naishenkilöitten ennen kadulle menoa ahkerasti kotona tai kotipihalla harjoiteltava kaatumista, jotta se sitten kadulla tapahtuu mahdol- lisimman sujuvasli sievästi ja pehmeãsti. Mikäli luunmurtumisia ei osata kokonaan välttãã, olisi pyriltävă harjaantumaan siten, ettã kaaduttaessa ainoastaan văhã-pătöisempiã luita katkeaa.
(Äkkilähtöjä menneisyyteen)
Äkkilähtöjä menneisyyteen
Anonyymi
2
129
Vastaukset
- Anonyymi
Jos kirppikseltä ei löydy sopivan kokoisia maalivahdin varusteita, niin voi kasata pinon uimarenkaita ympärilleen.
- Anonyymi
Olen harjoitellut kaatumaan niin että vain solisluu murtuu. Terveydenhoito ei pidä solisluun murtumaa sellaisena ongelmana mitä pitäisi korjata. Se on yhteiskunnalle edullinen tapa kaatua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557