Eikö mikään laki suojaa potilasta/hoidettavaa ?

Anonyymi

Miksi laki suojaa vastuutonta hoitajaa ? Lämmin osanottoni omaisille ! Kiitos rohkealle lapsenlapselle, joka toi tämän tärkeän asian julkisuuteen, kaikkea hyvää sinulle ja Jumalan siunausta ! Toivomme, että sinun kertomuksesi myötä aletaan vaatia vastuullisuutta eli rokotusta hoivahenkilökunnalta.

14

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhdyn osanottoon ! Toivotan voimia ja jaksamista suuren surun keskellä.

    • Anonyymi

      Valitettavasti mikään laki ei korvaa menetettyä isomummoa. Se on kyllä valitettavaa. Positiivista taas että lapsia syntyy, valitettavasti taasen vanhuksia kuolee, whats problemi? Onkohan tämäkin näitä koronaan "liittyviä" kuolemia, ei pystytä todentamaan edes sitä tarkasti. Hoitajaakin epäillään, tiedättekö pöntöt miksi epäillään. Mediassa "tiettävästi" rokottamaton hoitaja tartutti. En usko enään hetkeekään näihin veikkauksiin ja tähän huuhaaseen. Kaivakoot välillä vaikka ihan faktoja pöytään, vaan kun eivät sellaisia mistään saa. Syyttömäksi jää hoitaja, kukaan ei voi olla 100% varma. Oikeudessa ei veikkauksilla ole osaa eikä arpaa!!

      • Anonyymi

        Rokottamattomat kiemurtelevat kuin mato koukussa keksiäkseen verukkeita.
        Rokotetut ovat kantaneet vastuunsa. Ei tarvitse kiemurrella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rokottamattomat kiemurtelevat kuin mato koukussa keksiäkseen verukkeita.
        Rokotetut ovat kantaneet vastuunsa. Ei tarvitse kiemurrella.

        Sinä kiemurtelet haudassa kahdeksannen tehosteen jälkeen :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä kiemurtelet haudassa kahdeksannen tehosteen jälkeen :D

        Voi olla ettei kahdeksaskaan rokote riitä kiillottamaan "paremman" kansalaisen minä kuvaa.


    • Anonyymi

      Eiköhän vanhuksia ole ihan tarpeeksi koko keuruu täynnä joten ei kait se maailma tähän yhteen kaadu..

      • Anonyymi

        Aika julmasti kirjoitettu, kun läheisillä on suuri suru.


    • Anonyymi

      Laki ei suojaa jos tappo tehdään muulla kuin ampumalla, puukolla tai muulla astalolla. Kun tappaa lähimmäisensä esim. virusta, eli kuolemanvaarallista tautia, levittämällä, niin saa koko valtakunnan ihmsioikeusjuristit puolustajakseen. Ihmisoikeuksiin ja perustuslain suojaamiin muihin oikeuksiin eli oikeushyviin kuuluu, että noudattamalla lakia saa helposti lähimmäisensä pois päiviltä.

    • Anonyymi

      Valitettavasti hoitohenkilökunnat odottavat sotea tulevaksi.

      • Anonyymi

        Eivät todellakaan odota, kukaan ei odota sitä koska nykyisetkään rahat eivät riitä ylläpitämään tätä himmeliä.


    • Anonyymi

      Todella rohkea lapsenlapsi. Olisi nyt edes nimellä tullut itkemään, katsottaisi kauanko jaksaisi kitistä.

    • Anonyymi

      Tiesitkö että Jumalaa ei ole olemassa, itse uskon saatanan tuomaan pimeyteen, jossa on täysin hiljaista.

    • Anonyymi

      Laki suojaa vain lääkäreitä ja hoitajia ei heidän asiakkaitaan eli potilaita. Suomessa ihmisoikeuteen kuuluu ja sisältyy oikeus levittää tappavaa tautia mutta jos vastustaa sitä, niin se on rikollista ja häkki heilahtaa. Kun kansalainen joutuu turvautumaan sairaudenhoitoon, niin samalla hän menettää oman tahdon ja sen mukaiset oikeudet. Kyllä järjestelmä tietää mikä sinulle on parhaaksi tai ainakin mikä ei sinulle kuulu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe