Iltasanomat julkaisi tänään jutun rikkaiden veroeduista ja siitä että Hus:n tilaston mukaan sairaalahoitoon viikon sisällä joutuneista oli puolet rokotettuja ja puolet rokottamattomia.
Iltalehti sen sijaan julkaisee ainoastaan tietystä suunnasta saneltuja juttuja eikä siis missään tapauksessa em kaltaisia juttuja joilla olisi ollut selkeä lukuarvo. Tämä vain oma huomioni. Lopetan Iltalehden sivujen selaamisen, koska Iltasanomat selkeästi tarjoaa asiaa molemmilta kanteilta ja on siten luotettavampi.
Iltasanomat luotettavampi kuin Iltalehti
8
205
Vastaukset
- Anonyymi
Ja olet siis pätevä arvostelemaan molempia lehtiä ja määrittämään,kumpi on enemmän oikeassa? Yhden numeron vertailunperusteella?
Mistä olet tällaisen kyvyn saanut? Entä tuomarin valtuudet?
Kenen luulet sepustuksiasi uskovan? - Anonyymi
Lukuarvoltaan molemme lehdet ovat ala-arvoista luettavaa kuten monet muutkin sanomalehdet ovat totuudessaan kyseenalaisia ja puolueellisia. Vedättävät kuten hyvään journalismiin kuuluukin.
- Anonyymi
Et siis omaa mitään pätevyyttä arvosteluun?
Kyllä se tekstistäsi näkyykin.
- Anonyymi
Minä luen vain MV-lehteä ja kuuntelen Putinin koottuja puheita. Olen siis perussuuomalainen.
- Anonyymi
Molemmat ovat oikeistolehtiä, jotka kirjoittavat aina vain yhdeltä kantilta.
- Anonyymi
Minustakin paras iltapäivä lehti on Ilta-Sanomat! Harvakseen lueskelen ilta lehteä.On vähän juorulehti. Menee siksi kaupaksi eläkeläismummoille,rakastavat juoruja ja skandaaleja.
- Anonyymi
Kuuppalehden pukille komppaa porotkin
https://www.iltalehti.fi/raha-nyt/a/2031d1b5-b2ba-4453-9955-29524e7f0c2b
petsku&rudsku - Anonyymi
IS on Sanoma Oy:n.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329