että on rehellinen, kun ei kaipaa ketään elämäänsä. Ehkä kaveriksi joku jo tuttu joskus. Yksi kauan kestänyt parisuhde riittää.
Eikö se ole hyvä
14
108
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole hyvä jankuttaa. Sinä jankutat eikä kukaan ymmärrä mitä sinä jankutat.
- Anonyymi
Harvoin täällä kerrotaan ettei kaipaa ketään. Jankuttajat ovat näitä rakkauden kerjäläisiä.
Jaksavat yhtä samaa levyä pyörittää ja ai että on ihanaa kun joku vastaa.
On hyvä, ettei tavitse mitään, mutta siitä ilmoittaminen on outoa....
Kuka edes kysyy?- Anonyymi
Ei ole hyvä olla loppuelämän yksin.
- Anonyymi
Parisuhteen kyseenalaistan ja tarkasti olen, puntaroinnut sen tarpeellisuuden!
Enää en pysty hyväksymään, ketään sellaista ihmistä vierelleni, ihmistä josta viitteet tuovat, julki selkeesti vain huonoja asioita. Ihmistä joja on määräilynhaluinen ja luulee olevansa jotenkin yläpuolella kaikessa. En ole liioin opettaja aikuiselle ihmiselle, en jälkien korjaaja, en kenenkään vahtija. Luottamus on yksi tärkeimpiä asioita parisuhteessa jo alusta alkaen.
Yksin eläminen ei tarkoita sitä, että sinä olisit yksin aina elämässäsi.
Yksinelämisen rauha, vapaus mennä ja tulla kuten tahdon voittaa valitettavasti.
Minulla on vaisto, ehkä se on lahja korkeimalta.
Se on 10 minuuttia ja tiedän, ja tiedän, että kannattaako nähdä vaivaa.
- Anonyymi
Yksin helpompi olla. Nykypäivän ihmissuhteet on yhtä kulissia ja kieroilua.
- Anonyymi
Aina on ollut näin.
- Anonyymi
Onnea hyvää joulua
- Anonyymi
Miksi se on vaikeaa koska olette vaikeita.
- Anonyymi
Vaikeusaste on korkea. Onneksi ei tarvitse olla mukana.
Parempaa uuttavuotta - Anonyymi
Yksi riittääääää....
- Anonyymi
Yksi risti kaksi pennit miljoonaksi veikkaus on joka viikko palautuspäivä keskiviikko.
- Anonyymi
Fantastista
Jykä - Anonyymi
Kyllä yksi oma elämä ja perhe ja ystävät riittää. Siksi sitä kaipuuta ei ole, ei mihinkään eikä kehenkään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?712571Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U892456Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut202181Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä451854Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai941820Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1181735Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591689Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111168Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287291120Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3251050