Derbi 50 2019 viritys

Olen ostamas 2019 Derbiä, kuriton, TK tech racing änkkä, vällärit 12/62, niin paljon pitäisi kulkea ja miten lasken kiihtyvyyden sekä paljon kannattaisi maksaa. Muutoin kunto hyvä
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

2011 malli. Ei 2019

Äänestä

kulku riippuu siitä miten viritys on onnistunut.kiihtyvyyden laskeminen on melkoisen mahdotonta,muuttujia kun tässä asiassa on liikaa.

Äänestä

65-72kmh jos oikeasti kuriton. kiihtyvyys jonkinverran alle tehariderbin, mutta kunnolla menee ohi uusien (2018 ) mopojen joissa paska alakierros putki (5400rpm rajoitettu niin varmaan siksi).

Äänestä

Ootko ajatellut esim kysyä mopon omistajalta paljonko se kulkee. Hintaakin nyt on aika hankala ehdottaa kun mopon kunnosta ei ole mitään tietoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen ostamas 2019 Derbiä, kuriton, TK tech racing änkkä, vällärit 12/62, niin paljon pitäisi kulkea ja miten lasken kiihtyvyyden sekä paljon kannattaisi maksaa. Muutoin kunto hyvä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu