On todella järkyttävää, että kansanedustaja Mauri Peltokangas on joutunut Kokkolan käräjäoikeuden eteen vastaamaan FB-kirjoituksestaan.
Asiahan on vain niin yksinkertainen, että Peltokangas vaatii kirjoituksissan että kaikki paperittomat pitää saattaa Poliisin talteen, ja että Poliisi hoitaisi asiat mitkä liittyy näihin paperittomiin. Nyt jos Peltokankaan asia ei saa mandaattia meidän pitäjässä, niin otetaan ne paperittomat tänne Kaustisille. Näin yksinkertaista se on.
Kannattaa myös seurata netissä sivustoa Pt-Media. Siellä kyllä todella pääsee tutustumaan mitä Ruotsissa, ja Tanskassa tapahtuu.
Marssitaan Maurin puolesta.
6
880
Vastaukset
- Anonyymi
Järkyttävää? Se että joku lukee tollasta mediaa on järkyttävää, perhonjokilaakso on pilalla, eikä se johdu maahanmuuttajista.
- Anonyymi
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2017/02/23/valheenpaljastaja-ruotsalainen-trollitehdas-pyrkii-vaientamaan-toimittajia
Tällaistako halutaan? Ainakin jos äänestystuloksia katsoo, niin ilmeisesti kyllä - Anonyymi
Marssitaan vaan, aloitetaan vaikka Köyhänjoelta ja kulkue menis läpi Pilvilammen suomaastot ja päättyisi lestijärven ja kinnulan rajamailla.
- Anonyymi
Marssitaan Maurin puolesta?? V***u kävelkööt ite..
- Anonyymi
Maurin vaalilehteen ei voi edes anaalipuolta pyyhkiä kun on niin huonoa paperia.
- Anonyymi
Minä marssin Sanna Marinin puolesta. Sitten vappuna jos vappumarssi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774