Tuli tuosta Livin leffasta

mieleen kysäistä mitäs me huomenna tehtäis kun Linnaankaan ei päästä? Vai kuunnellaanko vaan Finlandiaa ja laitetaan kynttilät palamaan 🧨 meinasin ostaa joululauluja tänään, mutta tajusin etten voi kuunnella niitä kuin autossa 🤶

Levollista yötä !
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yllättävän vähän muistan juonenkulusta. Sä voisit hiihtää tänne ja heti. Taksikin käy. Ota hammasharja mukaan.

Äänestä
  • Mä en ollut nähnyt leffaa ennen. Tom Hsnks on yksi suosikkinäyttelijöistäni. Kyläkutsu olisi ollut ihana jos olisi tullut oikealta osoitteen kanssa. Täällä kun ei voi vielä hiihtää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mieleen kysäistä mitäs me huomenna tehtäis kun Linnaankaan ei päästä? Vai kuunnellaanko vaan Finlandiaa ja laitetaan kynttilät palamaan 🧨 meinasin ostaa joululauluja tänään, mutta tajusin etten voi kuunnella niitä kuin autossa 🤶

Levollista yötä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu