Pääministeri-instituution ravistelu johti katastrofiin

Taisi käydä niin, että pääministeri-instituution ravistelu meni pahasti överiksi. Ilmeisesti ravistelija on vaarassa pudota ja pääministeri-instituutio jää edelleen voimaan.

Olisi luullut, että nuoren pää kestää 3 vuotta kuten boomerilla, mutta nähtävästi kantti ja kulissi pettivät samaan aikaan. Yllättävää senttään on päättää lupaava ura biletykseen ja koronaohjeiden laiminlyöntiin. Kummeli-huumorin puolelle mentiin, kun pääministeri ilmoitti "jättäneensä valtioneuvoston kännykän kotiin vapaa-aikana".

Nyt on demareiden ilmeisesti etsittävä uusi viranhaltija pääministerin ja puoluejohtajan hommiin. Samalla kannattaa tuulettaa isompaakin joukkoa ministereitä sekä avustajia, jotka ovat onnistuneet "keskinkertaisesti".
1583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vihreiden entinen puheenjohtaja päätti poliittisen uransa homon piiskaalmiseen gay baarissa.

Ei olisi uskonut, että demareiden puheenjohtaja päättää uransa biletykseen Tuuren kanssa yökerhossa.

Äänestä

Saa nähdä kuinka kauan tätä pääministerin jatkujaa biletystä ja hölmöilyä katsellaan.

Huumori on koetuksella boomereilla, hallituskumppaneilla, puolueella ja koko uskottavuudella pääministerin kiinnostuksen kohteisiin -biletys vai Suomen hoidettavat asiat

Äänestä

Sehän onkin demokratialainen ihme ettei poliisikaan puutu. Tätäkö se elämä on?

Äänestä

"Vihreiden entinen puheenjohtaja päätti poliittisen uransa homon piiskaalmiseen gay baarissa.

Ei olisi uskonut, että demareiden puheenjohtaja päättää uransa biletykseen Tuuren kanssa yökerhossa."

Eiköhän tämä ollut tässä.

Kaikenlaista joutunut kansa kestämään pandemian kourissa. Talous meillä monilla romahtanut mutta mitäpä se haittaa bailaavaa pääministeriä jolla ei pulaa rahasta eikä bailuhaluista. Ei liioin juhlatiloistakaan kun virka-asunto kelpaa siihenkin.

Kyllä vanha demari-boomeri on tässä hieman katkera! Odottelee jonoissa hoitoon pääsyä ja tietää että eläke ei Stadissa tule riittämään lääkkeisiin.....

Äänestä

EIKÖHÄN SE OLLUT SIINÄ, SE PÄÄMINISTERI.

Äänestä
  • Älä unta näe, Sannan ja demarien kannatus vaan nousee.

    Äänestä

Nais-kortti on käytetty jo niin monesti, ettei se tässä auta. Voisiko vielä sateenkaari-kortti tehota? Olihan bailattu vuoden virallisen lapsihomon keralla?

Äänestä

Tympeitä nämä ajojahdit joista nämä pikkurakit innostuvat. Ihan kuin syytettäisiin Sannaa Haaviston koronatartunnasta. Kyllä joo!

Äänestä
  • Kyse on pääministerin harkintakyvystä.

    Nyt ei pelasta feministi-, sateenkaari- eikä persukortti.

    Touko Aalto lopetti poliittisen uransa gay-baarissa harrastamaansa piiskaukseen Tukholmassa. Marin näyttää päätyvän samaan bilettämällä "vuoden virallisen lapsihomon" kanssa vastoin hallituksen omia suosituksia.

    Ikävä juttu. Marinilla oli hyvä poliittinen noste. Seuran valinnassa olisi poliitikoilla voinut olla parempikin maku.

    Äänestä

Tuurella näyttää olevan nostetta seuraavaksi miehen malliksi eli sdp:n feministien valitsemaksi Risto Reippaaksi.

Äänestä
  • Tuure sai kovan kilpailijan juuri vapautetusta kaksoismurhaajasta...

    Äänestä

Tässähän alkaa mennä uskottavuus jo koko SDP puolueelta, hallituskumppaneilta ja viimekädessä Presidentiltäkin jos kukaan ei puutu asiaan millään tavalla!

Jos nyt jotain positiivista näistä jatkuvista Sannan mokista pitää löytää tai sanoa niin onhan siinä se että ei tarvii pelätä seuraavan hallituksen olevan SDP vetoinen!

Äänestä

Pääministeri-instituutiolle on tuotettu vahinkoa. Suuremman vahingon koki kuitenkin instituution ravistelija.

Virhetili on täynnä. Mahdollisesti ylitetty.

Hämmästyttävää jupakassa on kysymys: miksi?
Eihän ravisuttaja saanut kohkaamisesta mitään hyötyä. Mistä on kyse?

Äänestä
  • Punainen kortti pitäisi jo nousta.

    Äänestä

Pääministerin aikaa on pidetty kalliina. Harva viettää yökausia pop-maailman pintajulkkujen seurassa. Onko tulossa uusia kulttuuri,- tai bileneuvos nimityksiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taisi käydä niin, että pääministeri-instituution ravistelu meni pahasti överiksi. Ilmeisesti ravistelija on vaarassa pudota ja pääministeri-instituutio jää edelleen voimaan.

Olisi luullut, että nuoren pää kestää 3 vuotta kuten boomerilla, mutta nähtävästi kantti ja kulissi pettivät samaan aikaan. Yllättävää senttään on päättää lupaava ura biletykseen ja koronaohjeiden laiminlyöntiin. Kummeli-huumorin puolelle mentiin, kun pääministeri ilmoitti "jättäneensä valtioneuvoston kännykän kotiin vapaa-aikana".

Nyt on demareiden ilmeisesti etsittävä uusi viranhaltija pääministerin ja puoluejohtajan hommiin. Samalla kannattaa tuulettaa isompaakin joukkoa ministereitä sekä avustajia, jotka ovat onnistuneet "keskinkertaisesti".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu