Jouluapu perheelle....

En tiedä kuinka tämän aloittaisin... Kuulun erääseen paikalliseen ryhmään johon pääsimme Jouluperheeksi. Tositteet tuloista ja kaikki laitoin menemään. Ei mennyt kauaa kun tuli tieto itse ryhmän vetäjältä että pienemmille olisi kaksi käytettyä muumi dvd:tä jos kelpaa. Hän voisi tuoda ne samana päivänä.No sehän sopi kun kotona olemme. Summeri soi ja emäntä saapui. Anteeksi unohdin ottaa teidän kassin mukaan,tuon sen huomenna. Seuraava päivä koitti ja kysyi vielä muista tarpeista ja että haluaisiko tyttö skuutin. Ilomielin ottaisin vastaan kun sellaista ei meillä ole. Hän saapui ja jätti ovenraosta kassin. Innoissani katsomaan lahjoja. Kassista löytyi nuo dvd:t, avattu saippuakuplapurkki, lehtiä lapsille joista suurimmasta osasta tehtävät tehty,pari tarra-arkkia ja pallo. Tottakai olin näistä kiitollinen mutta enhän näitä voi lasten paketeihin laittaa jouluksi🙁 Perheemme kohdalle tuli tieto että pienille viety lahjat.
Yhdessä ryhmässä kun on haku niin muihin ei voi osallistua. Hieno oli ajatus mutta pieni pettymys kyllä itselle. Sitä apua kun olisi jouluun tarvinnut kun täysin yksin tässä on ja oma tukiverkosto täysin olematon. Itsellä 5lasta joista kolme asuu kanssani, vanhimmat jo omillaan ja tulevat Jouluksi kotiin.
Olisiko kellään mitään ideaa mistä voisi kysyä Jouluksi pientä apua?

Jokatapauksessa ihanaa Joulun odotusta kaikille💖

1

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1564
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe