Jos omistaa taittuvapiippuisen El Camoo impparin ja sähkötoimisen värikuula-aseen?Entä tuleeko kovennettu tuomio,jos vielä käyttää US-Army ylijäämä reisitaskuhousuja?
Joutuuko Terrorismisyytteeseen
Anonyymi
361380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Joopa joo hävitä joutuin supo jo nurkan takana!!
Imppaaminen ja aseet ei pitäisii kuulua yhteen, ei edes persuilla.
Tex Willer tyylisistä bootseista tulee 5v. lisää Kolyman suolakaivoksella.
Kultaahan siellä minun aikanani huuhdottiin. Nyt kaivetaan uraania, mutta siitä pitää olla hiljaa. Hetkinen, kuka ryskää ovella -
europolin miehet löysivä monista taloista typpilannoitevarastoja
maine menee poliittinen media ja suvakit mädättää varaudu siihen.
Otatko usein kavereiltasi kuukkariin?
Kantsii hommata sateenkaaren värein ommeltu pipo tahi kaulahuivi.Semmonen kun löytyy,niin tuomiosta otetaan heti puolet pois.Nenälävistykset ja tukanvärjäys neonmaalilla on myös plussaa.
Olen näitä palstoja seuraillut useilta paikkakunnilta. Ihmetykseni on suuri........ Perussuomalaiset ovat kirjoituksissaan tuominneet Ruotsissa tapahtuneen pommi-iskut etenkin maahanmuuttajien tekemät.
Nyt kun oltiin omiin nurkkiin suunnittelemassa paukkua sitä vähätellään paikkakunnasta riippumatta. Elikkä onko äärioikeiston isku suotavampi kuin jonkin muun tekemä??
Eikös näissä pitäisi olla yhtenäinen tuomitseva asenne?
hävitä heti jos saat postissa hakaristilippuja tai vie ne paikkakunnan vihreiden
lipputankoon
Ajattelu on rasismia!
Asioiden johdonmukainen käsittely on terrorismia!
Pohdiskelu on kiihottumista itseään vasten!
Väärät kengät ovat rikollinen teko!
Epäily hallituksen kyvystä on valtakunnan rikos!
Taidat olla akateemikko?
Minulla Rebel lippu ommeltu rotsiini kiinni. Sellainen kangasmerkki. Onkohan skoudet jo perässä??
Ei, sinivilkkuinen auto on perässäsi mutta se ei ole poliisiauto.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/45ffbf1e-d1c8-44b2-9c59-ed965be808df
***Vaikuttaa siltä, että muualta tulleet opiskelijat ja taidekoululaisten arvomaailma eivät ole sopineet uusnatseille.***
Entäs jos tää olikin toisinpäin ??
***Tapauksessa eräs henkilö löi yhtä uusnatsijengin jäsentä.***
Parempaako väkivaltaako näinkö päinkö ??
***Tämän jälkeen uusnatsit hyökkäsivät ***
Vai puolustautuikovat ??
***Iltalehden tietojen mukaan tämän jälkeen sattui toinen väkivaltainen välikohtaus, jota tapauksen tunteva on kuvaillut kostoiskuksi aiemmasta. ***
Eli hipit sitten vielä päättivät koota kostojengin ja vetää nahkapäitä turpiin .
No mutta tämähän olikin sitä PAREMPAA väkivaltaa! Eihän sitä saa tuomita vaan suosia. Kysy vaikka Li'ltä tai Arhinmäeltä, nehän tästä ovat olleet päättämässä.
Hmm, kenen syy? Mitkä on kertoimet?
a) räjähteitä ja aseita varastaneet, pahoinpitelyistä tuomioita saaneet ja äärioikeistosta kiihottuvat sarjarikolliset piripäissään
b) taidekoulun hippi-narukäsi
Vaarallisia ovat ilmakivääri, muovikuulapyssy, papatit ja maihinnousukengät.
Mihin tämä kommenttisi liittyy?
Saas nährä selviikö konsaan mistä tässä kankaanpään jutussa on ihan oikeesti kyse? jotenkin luetun perusteella vaikuttaa kuin olemattomasta kärpäsestä olis ollut tarpeen tehdä härkänen.
jo aikaisemminkin poliisi on takavarikoinut aseita ja kaikenlaista, ilman mitään " terroristi voukaamsita " onko tässä nyt tarkoituksellisesti tehty mitä tarkoitus edellyttää?
jokin tässä ei nyt täsmää. mediassakin on patsasteltu kuin mulli markkinoilla ikään.
No kaikkee ei tarvi ymmärtää, kannattaa hyväksyä . Helpottaa oloasi.
Suomessa tehdään joka asiasta kärpäsestä härkänen kun ei ole oikeita ongelmia!!!
vihervasemmisto alkoi torjuua persujen kannatuksen nousua tuolla 2019 jutulla
"Esitutkinnassa poliisi takavarikoi ryhmältä liudan ampuma-aseita, joiden joukossa on ainakin rynnäkkökivääriltä näyttävä ampuma-ase, taskuaseita sekä haulikoita, joista yksi on katkaistu. Lisäksi poliisi on takavarikoinut dynamiittia sekä lannoitetta, joka sisältää ammoniumnitraattia.
Ammoniumnitraatti on räjähdysherkkyytensä ja saatavuutensa takia ollut terroristien suosiossa vuosikymmeniä."
Tuskin tässä kärpäsestä on tehty härkästä - suuren maailman terroristit tekevät autopommeja vähäisemmistäkin materiaaleista kuin lannoitenitraatista. Näillä kotoperäisillä rikollisilla on lisäksi ollut hallussaan ilmeisesti varastettua dynamiittia - poliisin julkaisemasta kuvasta päätellen melko paljon.
Mitähän ihmeen Dynamittia mahtoi olla,Tietääkseni pötkön kyljessä lukee jotain tai on joku logo. Näissä kuvissa ei näkynyt mitään. Ehkä jotain ikivanhaa. Tosin Dynamiitti vain herkistyy vanhetessaan !!
Omista ja käytä rauhassa, kivaa katella pellejä.
Jokaisessa kunnon sirkuksessa on useampi pelle. Esim eduskunnassa ja moskovan suudessa sirkuksessa. Ja kannattaa huomioida mitä pellet tienaa kuukaudessa
En kyllä arvaa enää kurkkia Saaran värkkiä. Tommonen pellehermannin esiin tulo voi aiheuttaa pysyvän kyvyttömyyden🤔
Supo on saanut suuret kehut torjunta iskusta ja Suomi putosi puusta!😂😅🤣
"Olen näitä palstoja seuraillut useilta paikkakunnilta. Ihmetykseni on suuri........ Perussuomalaiset ovat kirjoituksissaan tuominneet Ruotsissa tapahtuneen pommi-iskut etenkin maahanmuuttajien tekemät.
Nyt kun oltiin omiin nurkkiin suunnittelemassa paukkua sitä vähätellään paikkakunnasta riippumatta. Elikkä onko äärioikeiston isku suotavampi kuin jonkin muun tekemä??
Eikös näissä pitäisi olla yhtenäinen tuomitseva asenne?"
Ei, koska tämä Kankaanpään sakki harjoittaa sitä parempaa terrorismia. Osa perussuomalaisista jopa kannustaa jengiään tällaiseen toimintaan
Punikkeja/kommareita ei oo kunnolla näkynyt muutamaan vuosikymmeneen - varsinkaan Kankaanpään leveyksillä. Kannattaa perehtyy termeihin ja siihen, mitä ne tarkottaa. Ja jos jokainen eriävän mielipiteen esittäjä on automaattisesti punikki, niin mitä se sitten tarkottaa? Se tarkottaa sitä, että kohta ollaan maan sisäisessä sodassa kuten 100 vuotta sitten. Tai sitten se tarkoittaa sitä, ettei punanutuksi haukkujan järki oikein juokse..?
Ja puna kapinassa alkuperäisessä työläis taistelussa.. OLi!!!! se hyöty että nykyään on 5 päivän työviikko ja 8 tunnin työpäivä . Ja ns ja kurjuus orjuuden loppuminen pitävien sopimusten muodossa...
Imppaamisesta ja pyssyistä en tiedä mitään mutta kätevänä ihmisenä voit tehdä hyvät reisitaskuhousut itsekin,ompelukone hyrisemään ja neulot farkkuhousujen päälle sopivan kokoiset taskut niin vot,mutta jos ne housut pitäisi näyttää amerikkalaisilta niin kaupasta hakemaan ja jos muutenkin ihannoit sikäläistä elämäntapaa niin kannattaa muuttaa sinne pidempiaikaiseksi turistiksi siellä pääset samalla nauttimaan sikäläistä sosiaaliturvaa ja muuta hapatusta,ei muuta kuin menoksi äläkä taaksesi katso.
Aina kun näillä palstoilla kirjoittaa jotain vähänkään älykästä niin joku kehari vastaa: Vihervassari!
Persut eivät tykkää puheidensa mukaan äärioikeistosta tai väkivallasta mutta tätäkin asiaa selittään "isukin ruutibarastoilla"... nauran persuille.
Kaikki vähänkään älyssään olevat nauravat persuille!