Kukas tämä paikallinen isänmaan toivo on?
Jämijärvi keskiössä terrorismirikoksen tutkinnassa.
Terroristiviisikko
16
2902
Vastaukset 16
- Anonyymi
Vaalit tulossa. Ilmeisesti näitä operaatioita tulee tilauksesta.
Ei tuola metsässä muutama nuorimies uhoaa ja kirjoittelee netissä niin saadaan valtava näytelmä aikaseksi. Nakkikioskijonossa tappelijoita.
Aseeta on tuonverran monella aseharrastajalla ja metsästäjällä. Maanviljelijöillä lannoitteena satakertaisia määriä. dynyä ehkä näpistetty työmailta.
Pari noista osaa jonkunverran enkkua ja loput turunmurretta.- Anonyymi
Turunmurre on terroristista. Onko se syy pidätyksille ja suurelle mediahuomiolle?
Onk mul kukka soittanu?
- Anonyymi
Eikös sen yhden miekkaterroristin sukunimi ollut Marin? Ulkonäkökin oli sannan kaltainen. Veli?
- Anonyymi
Maajussien lannoitteesta ei Suomessa mitään räjähdeainetta pysty tekemään, jos haluaa niin lannoitteet täytyy tilata ulkomailta, ne on siellä koostumukseltaan yleensä täysin erilaisia.
- Anonyymi
Hevon paskaa puhut
- Anonyymi
Maailman terroristi päivä vietetään jokavuotisesti, huom!
- Anonyymi
terroristinimittely voi joillekkin tulla kalliiksi
- Anonyymi
Asekätkentää vai.
- Anonyymi
tussarien piilottelua... ja huonosti tehty sekin.
- Anonyymi
Ne lähti ukrainaan sotimaan.
- Anonyymi
Onko Venäjä terroristivaltio?
- Anonyymi
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Vuonna 1918 ei ollut muita vasemmistopuolueita kuin Sdp.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
Ei Väinä Linna trilogiassaan mistään tällaisesta puhunut.
Kaikki oli vaan niin kauheeta vasemmiston kannalta, vaikka marraskuun 1917 puolivälissä oli lakon jälkeen asiat sovittu ja sekin kuinka edetään. Vasemmisto rikkoi kuitenkin tuon sopimuksen vähän myöhemmin. Otto Wille Kuusinenkin totesi, että hän teki marraskuun 1917 puolivälissä virheen, kun äänesti silloin sovun puolesta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1621073En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44737Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.129684Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi26678- 44659
- 67625
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää163582Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36570Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52570Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l182546