Kukas tämä paikallinen isänmaan toivo on?
Jämijärvi keskiössä terrorismirikoksen tutkinnassa.
Terroristiviisikko
16
2786
Vastaukset
- Anonyymi
Vaalit tulossa. Ilmeisesti näitä operaatioita tulee tilauksesta.
Ei tuola metsässä muutama nuorimies uhoaa ja kirjoittelee netissä niin saadaan valtava näytelmä aikaseksi. Nakkikioskijonossa tappelijoita.
Aseeta on tuonverran monella aseharrastajalla ja metsästäjällä. Maanviljelijöillä lannoitteena satakertaisia määriä. dynyä ehkä näpistetty työmailta.
Pari noista osaa jonkunverran enkkua ja loput turunmurretta.- Anonyymi
Turunmurre on terroristista. Onko se syy pidätyksille ja suurelle mediahuomiolle?
Onk mul kukka soittanu?
- Anonyymi
Eikös sen yhden miekkaterroristin sukunimi ollut Marin? Ulkonäkökin oli sannan kaltainen. Veli?
- Anonyymi
Maajussien lannoitteesta ei Suomessa mitään räjähdeainetta pysty tekemään, jos haluaa niin lannoitteet täytyy tilata ulkomailta, ne on siellä koostumukseltaan yleensä täysin erilaisia.
- Anonyymi
Hevon paskaa puhut
- Anonyymi
Maailman terroristi päivä vietetään jokavuotisesti, huom!
- Anonyymi
terroristinimittely voi joillekkin tulla kalliiksi
- Anonyymi
Asekätkentää vai.
- Anonyymi
tussarien piilottelua... ja huonosti tehty sekin.
- Anonyymi
Ne lähti ukrainaan sotimaan.
- Anonyymi
Onko Venäjä terroristivaltio?
- Anonyymi
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Vuonna 1918 ei ollut muita vasemmistopuolueita kuin Sdp.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
Ei Väinä Linna trilogiassaan mistään tällaisesta puhunut.
Kaikki oli vaan niin kauheeta vasemmiston kannalta, vaikka marraskuun 1917 puolivälissä oli lakon jälkeen asiat sovittu ja sekin kuinka edetään. Vasemmisto rikkoi kuitenkin tuon sopimuksen vähän myöhemmin. Otto Wille Kuusinenkin totesi, että hän teki marraskuun 1917 puolivälissä virheen, kun äänesti silloin sovun puolesta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201773Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos311638Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3091465Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201413Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421346Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161004Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy76998Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127954- 74868