Kukas tämä paikallinen isänmaan toivo on?
Jämijärvi keskiössä terrorismirikoksen tutkinnassa.
Terroristiviisikko
16
2902
Vastaukset
- Anonyymi
Vaalit tulossa. Ilmeisesti näitä operaatioita tulee tilauksesta.
Ei tuola metsässä muutama nuorimies uhoaa ja kirjoittelee netissä niin saadaan valtava näytelmä aikaseksi. Nakkikioskijonossa tappelijoita.
Aseeta on tuonverran monella aseharrastajalla ja metsästäjällä. Maanviljelijöillä lannoitteena satakertaisia määriä. dynyä ehkä näpistetty työmailta.
Pari noista osaa jonkunverran enkkua ja loput turunmurretta.- Anonyymi
Turunmurre on terroristista. Onko se syy pidätyksille ja suurelle mediahuomiolle?
Onk mul kukka soittanu?
- Anonyymi
Eikös sen yhden miekkaterroristin sukunimi ollut Marin? Ulkonäkökin oli sannan kaltainen. Veli?
- Anonyymi
Maajussien lannoitteesta ei Suomessa mitään räjähdeainetta pysty tekemään, jos haluaa niin lannoitteet täytyy tilata ulkomailta, ne on siellä koostumukseltaan yleensä täysin erilaisia.
- Anonyymi
Hevon paskaa puhut
- Anonyymi
Maailman terroristi päivä vietetään jokavuotisesti, huom!
- Anonyymi
terroristinimittely voi joillekkin tulla kalliiksi
- Anonyymi
Asekätkentää vai.
- Anonyymi
tussarien piilottelua... ja huonosti tehty sekin.
- Anonyymi
Ne lähti ukrainaan sotimaan.
- Anonyymi
Onko Venäjä terroristivaltio?
- Anonyymi
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös se sitä aina ole ollut 1990-lukua lukuunottamatta?
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Vuonna 1918 ei ollut muita vasemmistopuolueita kuin Sdp.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, menikö Suomen vasemmisto vuonna 1918 terroristi Leninin perässä?
Kysyn vaan!Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kai se meni. Leninin kanssa sopivat, huom. Leninin aloitteesta, että kun sota voitetaan maan nimeksi tulee: Suomen sosialistinen työväentasavalta.
Ei Väinä Linna trilogiassaan mistään tällaisesta puhunut.
Kaikki oli vaan niin kauheeta vasemmiston kannalta, vaikka marraskuun 1917 puolivälissä oli lakon jälkeen asiat sovittu ja sekin kuinka edetään. Vasemmisto rikkoi kuitenkin tuon sopimuksen vähän myöhemmin. Otto Wille Kuusinenkin totesi, että hän teki marraskuun 1917 puolivälissä virheen, kun äänesti silloin sovun puolesta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 371792
- 50818
- 69776
- 108740
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7651Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t33629Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27580Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.15559Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.141471- 51453