Olin käynyt juuri ammattikoulun pääsykokeissa. Ammattikoulu sijaitsi naapuripaikkakunnalla, niinpä kuljin sinne bussilla, mopolla olisi matka ollut liian pitkä. Mummolani jäi sopivasti bussireitin varrelle, en ollut mummua nähnyt pidempään aikaan, joten ajattelin yllätykseksi mennä käymään.
Mummoni oli tuolloin 65-vuotias, 8 vuotta leskenä ollut entinen maatilan emäntä. Vaari oli mummoa 15 vuotta vanhempi ja viimeiset vuodet muistisairas, mummo oli onneksi päässyt varhennetulle eläkkeelle ja myi lehmät pois. Naapurin pitkälti yli viisikymppinen vanhapoikaisäntä Arvo kävi auttamassa mummoa askareissa, edelleenkin aurasi talvella lumet ja hoiti pienet remonttipuuhat.
Mummolan pihassa seisoi naapurin traktori kyntöauran kanssa. Perunamaa näkyi olevan juuri käännetty. Kävelin mummolan nurkalle ja olin menossa ovelle. Havahduin avonaiseen ikkunaan ja sieltä kuuluviin ääniin. Sieltä kuului korkeiden voihkaisujen seassa läiskettä ja matalia miehen örähtelyjä. Aavistin sentään sen ikäisenä että mistä voisi olla kysymys mutten malttanut olla menemättä katsomaan.
Kurkistin varovasti ikkunasta sisään ja mitä näinkään? Mummu oli alasti kontillaan sängyn päällä ja naapurin Arvo pani kiihkeästi mummua takaapäin. Mummun meloninmalliset rinnat keikkuivat tahdissa kun Arvo jyskytti menemään mummun peräpäässä. Mummu vääntyili ja voihki, pusersi tyynyä ja päästi isompia huokauksia. Arvon ruskea tukka oli märkä hiestä ja naama punotti, koko kroppa oikeastaan. Ilmeistä päätellen hän nautti kovasti vedellessään kikkeliään mummun karvaisessa tussussa. Yhtäkkiä liike pysähtyy ja Arvo ähkäisee syvään. ”Sieltä se tuli” sanoi mummo ja vetäytyi sängyllä kyljelleen. Minulla tuli kiire ikkunasta sillä Arvo kääntyi ikkunaa kohti. Nurkalta kuulin sen etsivän housuntaskusta tupakka-askin ja poltti ikkunan ääressä sätkällisen.
Mietin mitäpä äsken näin, mahtoipa mummu maksaa kynnön kynnöllä?
Mummun puutarhapuuhat
Anonyymi
2
8403
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän se vielä 65v:aastakin hyvältä tuntuu, kun saa ky....ää takaapäin.
- Anonyymi
Huh huh! Mun mummolla o kaksiki "poikaystävää" ja on se kiihottavaa ajatella jos saavat pannakki
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901323
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570