Oliko ihan virhe mennä varaamaan ittelleni ja poikaystävälleni äkkilähtö toukokuulle kultahietikolle??? onko ihan kuollut paikka?? ei taida aurinkokaan kauheesti lämmittää???
onko kukaan käynyt toukokuussa???
Toukokuussa Kultahietikolle
13
2199
Vastaukset
- teillä !
Ehdotan, että mietitte näitä kysymyksiä keskenänne.
Palstat ovat täynnä tietoa, jota on voinut tutkia koko talven ja kevättalven !
Voiko teitä kukaan auttaa???- eikä halua !
piste.
Saitte varmaan edullisen matkan ja jos on aurinkoinen sää niin lämmintäkin varmaan riittää.
Hiekkarantaakin on ja nykyään ilmeisesti jo iltaviihdettäkin.
Nyt ovat ehkä voimassa Bulgarian samettikuukaudet, jolloin on lämmintä ilman kuumuutta.- klmp
"samettiajat" on elokuun lopulla. päivät ja yöt lämpimät.
yöt on viileät toukokuussa ja päivätkin jos ei paista.
- moka
toukokuussa on lämpöä vain 25-30 astetta, joten suomalaiselle liian kylmää, vaihda elokuulle, silloin on 40 astetta, siis lähes samat kuin saunassa.
- Koala
Viime vuonna alkukesällä oli 15 astetta ja satoi.
Elokuun lopulla oli oikein mukavat ilmat, siinä 30 astetta tai vähän päälle, mutta ei liian kuuma. Lämpöähän sinne kai mennään hakemaan ja aurinkoa ? - matkaaja
Koala kirjoitti:
Viime vuonna alkukesällä oli 15 astetta ja satoi.
Elokuun lopulla oli oikein mukavat ilmat, siinä 30 astetta tai vähän päälle, mutta ei liian kuuma. Lämpöähän sinne kai mennään hakemaan ja aurinkoa ?Joo, ihosyöpään kannattaa matkustaa hankkimaan tuhansien kilometrien päähän. Paskat kulttuurista tai mistään muustakaan. Jos haluatte vaan varmaa aurinkoa, menkää ihmiset solariumiin. Itse tilattiin kanssa matka toukokuulle ja ollaan ihan innoissamme, kiva jos jonain päivänä paistaa aurinko, mut kyllä lomalle pitää olla muitakin tavotteita, kun rusketusraidat. Ja ymmärrän kyllä, että Bugaria, tai varsinkaan Kultahietikko, ei ole mikään kulttuurinkehto, mutta eiköhän siellä riitä muutakin nähtävää, kun taivaalla loistava hehkulamppu. Ja kylmää voi olla missä kuussa vaan, jos on huono tuuri. Ite olisin ainakin kauhuissani jos lämmintä olisi 40. Mutta meitähän riittää moneen lähtöön. Ja niin pitää ollakin.
- Hannele
matkaaja kirjoitti:
Joo, ihosyöpään kannattaa matkustaa hankkimaan tuhansien kilometrien päähän. Paskat kulttuurista tai mistään muustakaan. Jos haluatte vaan varmaa aurinkoa, menkää ihmiset solariumiin. Itse tilattiin kanssa matka toukokuulle ja ollaan ihan innoissamme, kiva jos jonain päivänä paistaa aurinko, mut kyllä lomalle pitää olla muitakin tavotteita, kun rusketusraidat. Ja ymmärrän kyllä, että Bugaria, tai varsinkaan Kultahietikko, ei ole mikään kulttuurinkehto, mutta eiköhän siellä riitä muutakin nähtävää, kun taivaalla loistava hehkulamppu. Ja kylmää voi olla missä kuussa vaan, jos on huono tuuri. Ite olisin ainakin kauhuissani jos lämmintä olisi 40. Mutta meitähän riittää moneen lähtöön. Ja niin pitää ollakin.
Ei se aurinko oo tärkeintä siellä.. et pääsee vähän näkemään välillä muutakin kuin tän koti Suomen! ja kyllä sieltä toivottavasti löytyy muutakin tekemistä kuin auringon otto... eikä mun poikaystävä tykkää ees mistään kauheesta helteestä, että toisaalta nyt paras aika mennä.
toivottavasti se aurinko vaan sit paistais ainakin välillä. mutta uskon että meille tulee hauskaa siellä joka tapauksessa!! :) - Maija
Hannele kirjoitti:
Ei se aurinko oo tärkeintä siellä.. et pääsee vähän näkemään välillä muutakin kuin tän koti Suomen! ja kyllä sieltä toivottavasti löytyy muutakin tekemistä kuin auringon otto... eikä mun poikaystävä tykkää ees mistään kauheesta helteestä, että toisaalta nyt paras aika mennä.
toivottavasti se aurinko vaan sit paistais ainakin välillä. mutta uskon että meille tulee hauskaa siellä joka tapauksessa!! :)Varmasti tulee olemaan hauskaa...biletätte sit viimestä päivää jos vettä ripsii..ei saa lannistua. Mutta uskoisin että aurinko se siellä lämmittää...tälle viikolle luvattu 16-22 astetta=)
Mekin menossa 31.5-> poikaystävän kanssa, ja hauskaa pidetään olkoon sää mikä on!
- Hannele
voin kertoo että oli hyvä loma!! kannatti lähteä!! aurinko paistoi ja tarpeeksi lämmintä oli!! melkein kaikki paikat oli auki ja ei ollut hiljaista!! suosittelen lämpimästi kaikille kultahietikkoa jo toukokuussa!! :)
- ritu123
tämä kommentti piristi, kiitos!
me varattiin just kavereiden kanssa matka toukokuulle:) halvalla kun sai!
en malta odottaa! - viiruinen
ritu123 kirjoitti:
tämä kommentti piristi, kiitos!
me varattiin just kavereiden kanssa matka toukokuulle:) halvalla kun sai!
en malta odottaa!ensi lähdölle kun halvalla sai.249E AI.rannekkeella ei kun syömään ja juomaan.
- *plääh*
viiruinen kirjoitti:
ensi lähdölle kun halvalla sai.249E AI.rannekkeella ei kun syömään ja juomaan.
Meillä oli mietinnässä että maksetaanko matkasta vähän ja lähdetään toukokuun alussa ja vai pikkasen enemmän ja lähdetään elokuun puolessa välissä. Nyt lomat on niinä ajankohtina molemmilla ja varattiin matka elokuulle, kun miehellä silloin synttäritkin.
Ja lomalta halutaa aurinkoa ja lämpöa,"hyvää" ruokaa joten on AI (mutta ei takaa mitään) ja hivenen ehkä myös biletystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4323173Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa02300IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1122251Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.22055Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten181964- 1771953
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1111694Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591318- 1491280
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu551180