Olen syönyt Sipramiliä 7 vuotta. Mielestäni olin ennen aika välkky eikä koskaan ollut ongelmia käsityskyvyn kanssa. Nykyään minulle käy usein, että en ymmärrä työkaverieni vitsejä tai sitten viiden minuutin viiveellä. Joskus myös tuntuu kun keskustellaan,että en aina pysty seuraamaan muiden ajatustenjuoksua. Muistikin on huonontunut aika paljon. Onko muilla vastaavaa? Vai onko nämä vain iän tuomia ongelmia?
Masennus ja järjenjuoksu
Heikki
2410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen huomannut itselläni vastaavaa vaivaa. Olen ajatellut, että se johtuisi iästä. Ehkä se kuitenkin on kiinni mielialalääkkeistä.
aiheuttaa lähimuistin pätkimistä, on sanat hukassa ja keskittymiskyky huono. Toipuessa ne palailevat pikkuhiljaa. Itse aloitin sanaristikoilla paluun sanojen sekaan.