Kiuruveden tubettajat

Anonyymi

Ketä muita tubettajia Kiuruvedellä on metsolan toppin, laitakankaan konepojan ja pottukoiran lisäksi?

21

2242

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loppuispa muuten Niilo22 vittuilu siitä että on vähä yksinkertainen ku muuttas kirjat kiuruveelle. Olis ihan huippuälykkö sen jälkeen. Ei sen juttuja edelleenkään kukaan tajuais mutta syy olis toinen.

      • Anonyymi

        Tuossapa on muuten ideaa. Kiuruveden kaupunginvaltuusto voisi tehdä aloitteen, jossa ehdotettaisiin Niilolle maksettavan korvauksia tänne muutosta ja täällä asumisesta. Unohtakaa ne vauvantekorahat, uusi avustuskohde on löytynyt! Niilo toisi Kiuruvedelle myönteistä some-näkyvyyttä, joka nostaisi kaupungin koko Suomen tietoisuuteen ja silleen! Täällähän alkaisi vallan ramppaamaan Niilo-turisteja! Voi sitä rahan määrää, minkä ne turistit toisivatkaan tälle kylälle. Voin jo kuulla kolikoiden kilisevän kaupungin rahakirstuun!


      • Anonyymi

        Ei sen tarvihe tänne muuttaa. Kaikki vaan selaamaan Suoli24:sta niin Niilo22:n älykkyys huomataan heti.


    • Anonyymi

      Vähän olen odottanut milloin muut kiuruveden yrittäjät alkaisivat tehdä sisältöä youtubeen metsolan vanavedessä. Peltolahan on toki jo syynä metsolan nimeämiselle mutta miten olisikaan viihdyttävää katsottavaa kun vaikka rapakkojoen kauppa tai viljo tavaratalo alkaisi tehdä sisältöä. Kaikki yrittäjät ovat nii rentoja ja letkeitä savolaisia että siinä lähes kielekkeen kannat lipsuvat.

    • Anonyymi

      iloisen palvelun luuripajalta tulis varmasti kans hyviä viedoita!

      • Anonyymi

        Luuri pajassa se on hymy herkässä😅


    • Anonyymi

      Savon mies ja donbasin mies tubettavat tiistai iltaisin verkkostudio live lähetyksessä. Viime lähetyksessä pitivät hiljaisen hetken muka menehtyneelle feikki henkilölle mitä ei oikeasti ole olemassakaan ja julistat sodan rokottajia vastaan.

      • Anonyymi

        Vai että oikein sodan. 🤣 t. Rokottaja


    • Anonyymi

      Onko Matti1 kiuruveeltä? Puhuu ainaki outoa muretta ja vaikuttaa luonteeltaan kiuruvetelältä.

    • Minä. Tinke8

    • Anonyymi

      Vieläkö pottukoiran äiti tubettaa?

      • Anonyymi

        Vieläkö pottukoiran äiti tubettaa?

        Ei ikinä ole.
        Pitää ovet lukossa ettei Jouko tyhjennä taloa.


    • Anonyymi

      On teillä jumalauta jutut! Aikuisilla ihmisillä. Oletettavasti aikuisilla.
      Vissiin on nauriit saatu seipäiltä ja ämmät uunilla, kun aikaa on näykkiä sivullisia.

      • Anonyymi

        Sujuuhan se elämä niinkin, kun tukiaiset rullaa ja päivärahat pyörii, ja sossusta saa tarpeen tullen lisää.


    • Anonyymi

      Runnin tubettaja pottukoira nähty kylillä. Nenäsuolaa myynnissä nyt. Lapsilla hauskaa , kun isi tuli käymään.

      • Anonyymi

        lopettakaa kateelliset tuo haukkuminen ja ajelkaa vaan itse niillä mersun lintoillanne!


    • Anonyymi

      Onhan tämä Peruspete. Näin sitä Tokmannilla, hokasin että taisi tunnistaa minut, ala-asteella oltiin samoja aikoja 😄

      Ei kait siinä, jatka Peruspete samalla linjalla, olen paljolti samaa mieltä asioita 👍

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      120
      2328
    2. 133
      1874
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1226
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      103
      1202
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      76
      1088
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1060
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1039
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      81
      990
    9. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      24
      986
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      56
      932
    Aihe