Sievin Yliopistollinen Keskussairaala, kepulainen Sotesotku alkaa olla toimintakykynsä äärirajolla ja tehohoitoa tarvitsevat joudutaan lähetämään Merijärven Yliopistollisen Keskussairaalan lestadioslaisosastolle. Rauhanyhdistys järjestää esirukoustilaisuuksia - ei maskisuositusta.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Sievissä on muitakin ryhmiä jotka eivät ota rokotuksia. Myös heränneet vastustavat. Monet sairaanhoitajat, lapsia kotona hoitavat jne. eivät rokotuta itseään. Osa pelkää ja osa väestä luulee, että mikrosiru laitetaan käsivarteen, että uihmistä voidaan tarkkailla.
- Anonyymi
Koulutustason nostamien saattaisi tervehdytää jonkin verran.
- Anonyymi
Koronapassi on kontrollointia.
- Anonyymi
Ihan sama, mitä lahkoa ovat, mutta selvää on, että eniten niitä lestadiolaisten leireissä tuntuu olevan, tietenkin persujen jälkeen, mutta siinä leirissä nyt ei älynvalo muutenkaan liiemmin loista, että sikäli!
Millä perusteella ja oikeudella, rokotteet jätetään ottamatta?? Ei muuta kuin sakkoja ja paljon, kaikille rokottamattomille!!
- Anonyymi
Sievin yliopistollisessa keskussairaalassa on tällä hetkellä hoidettavana 487 koronarokotehaitoista kärsivää potilasta. 145 koronarokotehaitoista kärsivää potilasta on jouduttu siirtämään Kannuksen ja Reisjärven yliopistollisiin keskussairaaloihin hoitajavajeen vuoksi. Tilat ja laitteet olisi olleet käytettävissä. Sievin yliopistollisessa keskussairaalassa on 65 hoitajan vaje.
- Anonyymi
Rajoitukset liikkumiseen sieviläiset ei saa tulla Ylivieskaan eikä muihin naapurikuntiin tartuttamaan ihmisiä.
- Anonyymi
Ei kait Ylivieskaan mee kukaan muu kuin pride tyypit, lippujaan katteleen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2092229Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1641479Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271101- 59948
- 57941
- 71937
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72841- 93797
Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta120741Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200717