Heips! Haluisin vain kysäistä että mimmosena te kuvaisitte leijonan?! No minä kuvaisin (kuvaukset otan ittestäni)leijonan villinä ja vapaana ,halukkaana ,mukavana ,rehellisenä ,liian hauskana (ainakin minä olen liian hauska) ,nauraa kaikelle ,harvoin ahkera ,päättäväinen ,laiska ja yrittää olla keskipisteenä ja mahdollisimman avulias. Kiitos vastauksista!
Toda noid..
rosenana
91120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juuri nimenomaan LAISKA ja AVULIAS. Itse en jaksa paljon mitään, mutta kyllä avulias olen aina, vaikkei sitä multa pyydettäiskään :)
Uskoo melkein kaikkeen mitä toiset sanoo koska ei itse valehtele (tärkeissä asioissa) eikä siis oleta muidenkaan.
Ja äärimmäisen itsepäinen! Olen aina oikeassa, eikä kukaan saa mieltäni muuttumaan...:)
Mielestäni myös omaa sellaisen pisteliään huumorintajun että herkimmät voivat suuttua.
Ei kuitenkaan koskaan loukkaa ketään tahallaan
( ellei leijonan ylpeyttä loukata ensin, murrr...)
...Joku valehtelee, kuinkas sitten jellona käyttäytyy? Onko helppo lepytellä? En alleviivais jellonissa kuitenkaan tuota rehellisyyttä koska kaksoiselämää ne kuitenkin "rehellisesti" pystyvät harrastamaan.
Jos joku leijonalle valehtelee tai muuten häntä loukkaa saa kyllä sen tuntea nahoissaan. Leijona on erittäin pitkävihainen eikä anna helposti anteeksi.(jos koskaan) Että en neuvoisi leijonaa suututtamaan...:)
Leijona saattaa toki kertoa valkoisia valheita, mutta yleensä sen takia ettei loukkaisi ketään. Perusrehellisiä kuitenkin ovat.
tosi juttu mulle on monta kertaa valehdeltu
ja olin vihainen mut mä myönnän että mä olen päästänyt valkoisia valheita mut se oli vain sen takia ettei loukkaisi ketään mut mä olen myös
huomannut hyvän puolen että pystyn auttamaan
kavereitani kun niillä on jokin huonosti ainahan kavereita pitäisi auttaa et ei siinä mitään=)
täytyy myöntää että olen pitkävihainen, enkä unohda valehtelua koskaan. Katkaisin välini silloiseen parhaaseen ystävääni ja tätä jatkui noin 5 vuotta, vaikka se vaikeaa olikin. Nyt nähdään aina joskus, mutta ikinä en häneen luota enään. Jotkut sanoivat, että eikös tuo ole lapsellista olla noin kauan vihaisena jne. mutta minkäs sitä luonteelleen voi. Eikä se mukavaa ollut, mutta...
eh seksikkäänä miespetona.
olen kanssasi täysin kanssasi samaa mieltä!