Kanarian keisari kertoo Iltalehdessä, että tarvitsee 40.000 euroa matkaa varten. Siis mitäh? Ei pääse Kanarialle, jos ei ole nelkyt donaa mukana? Maksaako se tosiaan niin paljon, eikö hänellä pitänyt olla majoituskin omasta takaa? Kyllä on lentoliput hinnoissaan, ei voi muuta sanoa.
Joudun itse lähtemään talvilomalle Hawajille, ei ole köyhän hommaa enää tommoset Kanarian ökymatkat.
Kanarian matkailu kauhean kallista
9
736
Vastaukset
- Anonyymi
Kaltaistesi köyhien tuleekin pysyä poissa inglesin vehreästä paratiisista jotta meidän dynaamisten ja varakkaiden nuorten miesten ei tarvitse katsella köyhiä nurkissa. Hyi hitto että puistattaa koko ajatus teikäläisistä.
- Anonyymi
Eikö kukaan voisi provosoitua asia kirjoituksistani ja sisällön tuotannostani? Ei kai kun enimmäkseen itse kirjoitan kaikki viestit palstalla.
- Anonyymi
No ei toi nyt ole sama asia kun sinä ja minä ollaan sama henkilö
- Anonyymi
Olen nyt saanut kokoon 25000 euroa. Mihin asti sillä pääsee? Saako edes viikon matkaa Inglesiin, majapaikkana yhteismajoitus hostellissa tai couchsurfingin kautta sohva?
- Anonyymi
Sillä saa maukkaan aterian Karhu - ruokaravintolassa.
Alku Ruokana Kaviaaria ja Naan leipää
Pää Ruokana Valkoviinissä haudutettua Hirven Maksaa
ja Kebab lastuja vuolukermassa
Juomana Kumissia , Pu-Erh Teetä
Illalla omat yksityis juhlat Kuppari Bannun paarissa. Chippen Dales tanssii, Kerttu setä viihdyttää. Karaoke ja Bingo. Voittona risteilyitä ja Suklaa Rasioita - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillä saa maukkaan aterian Karhu - ruokaravintolassa.
Alku Ruokana Kaviaaria ja Naan leipää
Pää Ruokana Valkoviinissä haudutettua Hirven Maksaa
ja Kebab lastuja vuolukermassa
Juomana Kumissia , Pu-Erh Teetä
Illalla omat yksityis juhlat Kuppari Bannun paarissa. Chippen Dales tanssii, Kerttu setä viihdyttää. Karaoke ja Bingo. Voittona risteilyitä ja Suklaa RasioitaNo onpa kallista. Ja menyy aivan oksettava. Hirven maksaa? Voiko sellasta syödäkään, hyi.
Aijon ryhtyä vegaaniksi ja ottaa kokovartalorusketusta. Terveysloma on suunnitteilla. Haluan olla haluttava ja hoikka poika. Ja kevään karnevaalien Queen.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1367580KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237051Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693593Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521373216Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092754Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442298- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261556Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457