https://www.taloustaito.fi/vapaalla/ds-7-crossbackissa-on-turhaa-kikkailua--timanttikuviot-hallitsevat-ilmetta/#edd0b066
Onko auto todella näin kehno kun juttu antaa ymmärtää? Onko joku ajanut tai mennyt tilaamaan. Tuohon noin 70 hintaan uskoisi jo saavan parempaa luxusta kuin mersussa tai volvossa. Kun kuitenkin kyseessä sitikka niin tuon 70 sitikan pitää vastata yli 100 tonnin mersua laadultaan ja ominaisuuksiltaan ollakseen kilpailukykyinen.
Citroen DS7 kokemuksia?
8
10133
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo juttu on kolmen vuoden takaa. Perustekniikaltaan saman auton paremmin ajo- ja käyttöominaisuuksin saa hankkimalla Peugeot 3008:n. Näin säästää monta kymppitonnia.
- Anonyymi
DS ei ole premium vaikka sitä yrittääkin. Puolet hinnasta pois niin ollaan oikeassa hintaluokassa. Lähinä noloa tuo touhu mitä lukee kaikenmaailman taiteellisista design ratkaisuista autoon heidän nettisivuilla. Luulevat olevansa bmw mutta kukaan ei patongisga maksa 70 tuhatta.
- Anonyymi
Ajoin koeajon 3 vuotta vanhalla DS7:lla ja hyvältä vaikutti. Kiihtyvyys hyvä, melutaso matala. Ostettavan oloinen auto.
- Anonyymi
DS 9 on hieno.
Latausvehkeet on takuuna uusittu nähtävästi kaikkiin. - Anonyymi
N 1,5 kk kokemuksia DS 7 Crossback 2021. Varsin pian tuli " vika sähkö ajojärjestelmässä: vie auto korjattavaksi" Aluksi silloin tällöin ja sitten jatkuvasti. Pelkkä sähköajo ei onnistunut. Kesti 3 viikkoa saada auto korjattavaksi. Vein samaan liikkeeseen Vantaallw, mistä ostin. Oletin, automaattisesti, että takuuseen menee. 7 v takuu. Kyseessä oli vika pikkuakussa ja akku uusittava. Pienen väännön jälkeen liike hyvitti vaidosta 50 %, kun ko akun takuu vain 2v. Sijaisauto piti maksaa kokonaan.
Olisi tietysti pitänyt olla yhteydessä ensin suoraan myyntiin, mutta sama firma kuitenkin.
Hieman heikko alku Ds:n kanssa!- Anonyymi
Kiinnostaa että kuinka on matka jatkunut DS7 kanssa? Onko ollut ongelmia vai toimiiko auto hyvin?
- Anonyymi
Vastaava vika hybridijärjestelmässä tuli toistamiseen. Nyt syynä oli moottorin 12 V akku. Vaihdon jälkeen on mennyt ok. Auto lämpiää nopeasti, eikä muuta moitittavaa. Sähköllä pääsee talviaikaan n 20....22 km.
Hiihtäessä avain taskussa, pääsee autoon, kun avainta on hetken lämmittänyt kädessä. Toivottavasti korjaantuu patterin vaihdolla! - Anonyymi
Vaikuttaa hyvältä autolta nyt kun on ilmat lämmenneet voi olla yllätys miten pitkän matkan pääsee pelkällä sähköllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään722972Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211901