Myrkkytehdas haminaan ja toinen kotkaan

Anonyymi

Tänään julkaistiin tämän kulma kunnan luonnon loppu uutinen. Kaksi myrkkytehdasta tulee tänne ja niillä myrkytetään vedet ja luonto.
Yhteiskunnan rahat menee hukkaan, olisi pitänyt laittaa nuo rahat vanhustenhoitoon ja palveluihin. Monet kaupat ja postit on keskustojen ulkopuolelta lopetettu. Kuka vastaa?
Nyt katsotaan onko perussuomalaisista puolustamaan ihmisiä.
Tähän asti ovat olleet hyviä, nyt katsotaan.
ps vaalit tulee!

17

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tietäjät tietää!

    • Anonyymi

      Mistä persut ne rahat repii?

    • Anonyymi

      Persuja kiinnostaa vain oma levenevä pse, kuten kaikkia muitakin vallan kahvaa kopeloivia. Luonnon tuhoaminen on vain kiihtynyt, kun leperrys luonnon (= elämän) pelastamisesta on paisunut. Ahneuteen ja tyhmyyteen kaatuu lopulta kaikki.

    • Anonyymi

      Ollaanhan Haminassa hurmoksessa myrkkytehtaiden lisäksi myös pitkistä tangoista, pukuloistosta, lasilaatikoista, sekä nostalgisesta sotakaipuusta, mihin liittyy yöpymismahdollisuus tykin lähellä, Kyse on siis maailmanluokan torvien pikkukaupungista.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä,
        Haminassa törmää sodan lietsontaan jokapuolella.
        On tykkejä, hyökkäysvaunuja ja muuta sotavarustetta. Viimeisimpänä sodan ihannointina YK:n nimen varjolla rakennettu sotilastukikohta. Hakaristiä esitellään avoimesti, tykkien piiput kohti itää. Ei ihme jos rauhaa rakastava naapurimmekin alkaa hermostumaan.
        Koska todistetusti Venäjällä ei tunneta agressiota Suomea kohtaan, voisi Suomi näyttää sodanlietojille esimerkkiä ja vetää sotajoukot sisämaahan ja demobilisoida nämä hyökkäysjoukot kokonaan. Korkeintaan rakennusjoukot ja sairaanhoitoyksiköt voisi jättää ja käyttää näitä USA:n ja muiden imperialististen maiden ryöstämien kehitysmaiden auttamiseen.


      • Anonyymi

        Haminassa ei hätää, mutta Kotkassa myrkkyjä tulee Ristinkallio- Otsolan alueen talojen arvot romahduttaen pohjamutiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haminassa ei hätää, mutta Kotkassa myrkkyjä tulee Ristinkallio- Otsolan alueen talojen arvot romahduttaen pohjamutiin.

        Mitä ajattelit Alvar aallon suunnittelemasta petkeleen puutaloalueesta. Tai summan soramonttujen uudesta pientaloalueesta entäpä hillo. Ostaisitko talon noilta alueilta?
        Kyllä noiden alueiden talojen arvo tulee laskemaan ja rajusti, viimeistään siinä vaiheessa kun alkavat ottaa näytteitä alueen pohjavedestä eli tuotapikaa.


    • Anonyymi

      Älkää nyt hyvänenaika paheksuko akkumateriaalitehdasta. Uusien sähköautojen akut ja muut akkuhärpäkkeet, tarvitsevat niitä ja maailma siten pelastuu.

    • Anonyymi

      Tollot suomalaiset päästi nyt kiinalaiset tänne häärimään.Tää on kuin joku Afrikan maa josta viedään tikkarit.

    • Anonyymi

      Kauppalehti kirjoittaa, että Lopullista investointipäätöstä ei ole kuitenkaan vielä tehty. Uutisointi antaa ymmärtää, että kaikki on aloitusta vaille valmista. Ei nämä kunnan ja valtion suurjohtajat osaa tätä ydinpisnestä, vaikka he mielellään esiintyvät kaikkien alojen asiantuntijoina telkkarissa satu- uutisissa.

    • Anonyymi

      Suomi on joutunut USA:laisten sotakiihkoilijoiden pelinappulaksi. Maailmanvaltaan pyrkivät valtiot riistävät Suomen kaltaisia pieniä valtiota ja altistavat nämä sotapropagandalleen. Suomi tuhlaa rahansa Amerikkalaisiin aseisiin sen sijaan, että pyrkisi rauhanomaiseen rinnakkaineloon Suuren Naapurinsa kanssa. Suomen kansa on se joka tulee kärsimään imperialis-agressiivisten piirien pelistä ja vehkeilystä.

      • Anonyymi

        Tuo suuri naapuri ei elä rauhallisesti naapuriensa kanssa. Suurta naapuriamme ei ollenkaan kiinnosta naapurinsa halukkuus säilyttää rauha. Tekosyitä sodan aloittamiseen heiltä löytyy jokalähtöön. Tämä on toistunut viime vuosina lukuisia kertoja.

        Elämme sinun kanssa täysin eri todellisuudessa. Suomessa on paljon "hyödyllisiksi idiooteiksi" kutsuttavia Venäjän edun ajajia. Nämä ovat erittäin vahingollisia Suomelle. Sen takia koko maa on vaarassa. Tällaiset hyödylliset idiootit ovat ajaneet NATO:n ulkopuolella pysymistä ja Suomen puolustuksen alasajoa.

        Monet politiikassa toimivat puhuvat uskottavasta itsenäisestä puolustuksesta. Kuka järkiperäisesti ajatteleva siihen oikeasti uskoo. Pärjäämme muka ilman ulkopuolista apua tosipaikan tullen. Naurattaisi, jos asia ei olisi niin vakava. Puhuvat myös NATO optiosta. Hyvän sään aikana olisi tietenkin pitänyt liittyä. Silloin ei ainakaan päästä, kun tilanne on päällä. Kuka muu meitä pystyisi oikeasti auttamaan tosipaikan tullen.

        Luuletko todella, että jos Venäjä haluaa palan Suomesta tai vaikka koko maan, niin heitä vähääkään kiinnostaa meidän halu rauhalliseen rinnakkaiseloon?


      • Anonyymi

        Sekin vielä kun meillä on jo laaja vasemmistolainen sotakiihkoilijoitten lauma.


    • Anonyymi

      akkutehdad pyytää 60 miljoona valtion avustusta eli toiminnasta on maksettava ennenkuin se alkaa
      lehtitieto helmikuu 2025

    • Anonyymi

      HUOM KAUPANALAN LAKKO ALKAA
      ÄLKÄÄ TEHKÖ OSTOKSIA RIKKURI K KAUPPA KANUUNASSA!

      • Anonyymi

        Totta kai me ostetaan fasistien kiusallakin.


    • Anonyymi

      Älä mölise. Pysy asiassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1536
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      91
      1450
    3. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1031
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      182
      877
    5. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      767
    6. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      42
      721
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      101
      718
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      28
      718
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      7
      684
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      60
      673
    Aihe