Kunnanvaltuusto äänesti lisämaksuja

Anonyymi

Veronmaksajan lompakolla helppo käydä. Vuokra-asuminen taas kallistui. Kumma kyllä esimerkiksi kylpyhuoneet on kunnan ja tikankontti asunnoissa järkyttävässä kunnossa. Sisäilma huonoa.

4

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuntahan on olemassa maatiloja varten. Näin valtuuston kokouksessa annettiin ymmärtää. Vesiverkosto on ensisijaisesti maataloutta varten. Hinta halvaksi, muuten ootte kusessa, näin näemmä valtuustossa julistettiin.
      Eipähän muuta kuin, että jäävät paikalliset tuotteet ostamatta, jo tilatutkin. Lienevät kusella jalostettuja, kun kusesta ihan valtuustossakin puhutaan. Kertoo paikallisen sivistystason. En ihmettele sivistyskeskuksen töhrimisestä kuuluneita puheita.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä kunnan asuntojen kunnossapidosta. Nimenomaan pesutilat huonossa kunnossa. Vuokrien neliöhinnat korkeat.
      Lisäksi ihmetyttää kunnan, jotenkin huormiossa, tekemät asuntojen tyhjennykset ja kiinteistökaupat yhdellä keskustaajaman ulkopuolella olevalla kylällä. Kaikki vaan kylmilleenkö?

    • Anonyymi

      MUUTA TELTTAAN JA KÄY RIUKU PASKALLA JA JOS ON OMA TELTTA EI OO ISOT KUSTANNUKSET.VOISIT MAKSAA VEROJA JA SAAT PALVELUJA ??.

    • Anonyymi

      Kannatas muutoo sinne Tikan pesään ovi on aina auki ja raikas ilima niin sisällä ja ulukona .kanatoo muttoo tuohest tehtyy kalakontiin .Simmoste tiä elämä on.Miet oon käyny mualimalla ilima ol raikas ,myo vaihtoimme maja paikkoo joka viikko.i hope you like kiss for Putin ass maybe lavrov.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6158
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2088
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1038
    Aihe