Tässä olen itse mietiskellyt kattoremonttia ja yllätyksenä ei tullut että kilpailu on kovaa tällä alalla ,mutta se kuinka erinlaisia yrityksiä onkin suomessa tuli vähän yllätyksenä . Alle vähän laittelenkin huomioita parista kolmesta yrityksestä mitkä otin kiikarin alle koska ovat suomessa isoja tekijöitä .
Ensinnäkin kun tuli kattoremontti mieleen ...laitoin tietenkin googleen hakusanaksi kattoremonttiin liittyvää tekstiä ja parit isoimmat iski heti tietty silmään .
Mutta sitten ajattelin että netistä saan hieman täältä keskustelusta mielipiteitä yrityksistä ja kokemuksia ,mutta itse yrittäjänä huomasin selkeästi että ei nykypäivänä voi netin keskusteluista fakta tietoa hakea tai se on vaikeaa poimia kaiken tekstin seasta oikeat asiakkaat ..
Kaikki keskustelut ovat pelkästään toiseten yritysten haukkumista ja milloin mitäkin syitä . Joko oli että on "Lessu " firma tai käyttää virossa syntyneitä miehiä tai sitten muuten vaan haukutaan .
Tuossa juttelin asiasta muutaman kollegan kanssa ja näiden yritysten edustajien kanssa kun kävivät paikalla ja sain vahvistuksen epäilyille kun siinä juttelimme ..että oikeasti nettissä olevista kommenteista on kilpailevan yrityksen kirjoittamia ,koska haluavat tietysti kovassa kilpailussa mollata toista ... Nämä isot tekijät eivät mielestäni olleet mitkään huonoja kun kävin hieman katselemassa jopa heidän työmaitaan ja työlaatua
Se että jotkut ihmiset sanovat että uskonto tai synnyinmaa vaikuttaa rakentamisen laatuun jollain tavalla ovat kyllä todella lyhyt katseisia touhua mielestäni ja takerrutaan aivan väärin asioihin kun kyse kumminkin rakentamisesta .
Kattoremontti alkamassa
Anonyymi
0
65
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101621- 1671561
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1671472Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231278Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901154Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70951Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su143938- 89809
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr184772Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud205743