Haminassa on mainio webbi-kamera suunnattu kauppatorille. Kaikkina päivinä ei ole torielämää, mutta iltaisin on nuorten kokoomuspaikka autoineen.
On keskiviikko, missä ovat autoilevat haminalaiset. Pari pientä kiekkaa torilla olisi ehkä nyt paikallaan, kun keli on sellainen, ettei jalkaisin pysy jäällä psytyssä. Mutta auto pysyy.
Haminan pojat luiston esto pois - näyttäkää kuinka tori on kirkas jäästä
8
1025
Vastaukset
- Anonyymi
Haminassa ainakin pidetään siisteydestä huolta. Torilta kuormataan paskaista lunta pois.
- Anonyymi
siis mitä?
- Anonyymi
Bemmikurkon Kanuunan ralli on jaettu netissä jo parisataa kertaa , ja Bemmikurko myy itseään Mellunmäessä yön timoille.
- Anonyymi
Tota mä olen pahoillani kun hakkasin sut pahasti nuorempana. Voitaisko unohtaa kokojuttu.
T. Bemmikurko - Anonyymi
Voitaisko silti unohtaa kokojuttu. En mä tarkottanut, suutuin kun nauroit sille kun haukuit mua homoksi, vaikka ihan vaan vähä kaveria imaisin. Eikä mun auto oo mikää linttaromu.
T. Bemmikurko - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tota mä olen pahoillani kun hakkasin sut pahasti nuorempana. Voitaisko unohtaa kokojuttu.
T. BemmikurkoOlin silloin vielä pienikokoinen tyttö. Nyt saisit kuonoosi helposti, lastenhakkaaja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voitaisko silti unohtaa kokojuttu. En mä tarkottanut, suutuin kun nauroit sille kun haukuit mua homoksi, vaikka ihan vaan vähä kaveria imaisin. Eikä mun auto oo mikää linttaromu.
T. BemmikurkoEi todellakaan unohdeta, minimuIkku.
- Anonyymi
k kanuunan rikkuri kaauppias boikottiin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p967366Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3626457Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613814Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293549Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1922021Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os181733- 611481
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181456Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11350Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11337