Bambille tulee ankea joulu

Joutuu kuuntelemaan päihtyneiden riitelyä ja huutoa. Saattaa myös joutua lähtemään yön selkään emäntänsä kanssa.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oikein hyvää joulun aikaa sinulle ja läheisillesi. Toivottavasti saat kauniin ja lämpimän joulun sairaalaan.❤️

Äänestä

Viime joulu oli ässillä karmea. Pitäisivät tällä kertaa korkin kiinni mutta tuskin pystyvät siihen.

Äänestä

Alko voisi kieltäytyä myymästä heille alkoholia.

Äänestä
  • Alko kieltäytyi myymästä alkoholia minulle kun olin alle 18 v. Ei se auttanut, pussikaljaa ja väkevää viiniä meni silti melkein joka viikonloppu.
    Hakumies löytyy aina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Alko kieltäytyi myymästä alkoholia minulle kun olin alle 18 v. Ei se auttanut, pussikaljaa ja väkevää viiniä meni silti melkein joka viikonloppu.
    Hakumies löytyy aina.

    Onneksi Alko ei myy velaksi, S & S ovat pahoissa veloissa muutenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Alko kieltäytyi myymästä alkoholia minulle kun olin alle 18 v. Ei se auttanut, pussikaljaa ja väkevää viiniä meni silti melkein joka viikonloppu.
    Hakumies löytyy aina.

    Ja seuraukset näkyy näissä kommenteissa.....

    Äänestä

Bambi voisi tulla meille hoitoon. Meillä ei ryypätä eikä riehuta.

Äänestä

Onko Bambi vielä livessä?

Äänestä
  • Miksi ainaku Stefu ja sofia on yhdessä ne kumpakin on räkä kännissä,miksei ne voi seurustella selvin päin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi ainaku Stefu ja sofia on yhdessä ne kumpakin on räkä kännissä,miksei ne voi seurustella selvin päin.

    Siksi koska heillä ei ole selvinpäin mitään puhuttavaa keskenään, ainoastaan humalapäissään ja silloinkin huudetaan ja tapellaan .

    Äänestä

Mutta tärkein kysymys on, tuleeko pukki käymään?
Saako Soffa Vuittonin ja Diorin uutuuksia?

Äänestä

Se on monen koiran kohtalo. Bambille hyvää Joulua kera Louis Vuittonin.

Äänestä

Aloittajan kristallipallo kertoo jo etukäteen, miten joulu sujuu.

Äänestä
  • Ei siihen kristallipalloa tarvita.

    Äänestä

  • Jos Stefu ja sofia on yhdessä jouluna ,bambin joulu on pilalla.

    Äänestä

Eikös ne oo eronnu?

Äänestä

Toivottavasti joulu menee rauhallisemmissa merkeissä kuin Dubain loma.
Josta nähtiin insta klippejä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joutuu kuuntelemaan päihtyneiden riitelyä ja huutoa. Saattaa myös joutua lähtemään yön selkään emäntänsä kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu