Minkälaista hommaa se on että näyttämöyhistyksen ei tarvi maksaa kesäteatterin käytöstä,kaikken eniten käyttää ja eniten tienaa kunnan rakentamalla paikalla?Onko vähän epäoikeuden mukaista muita käyttäjiä kohtaan,esim yrityskurssi pienellä resussilla ja porukalla joutuu maksamaan vuokraa kun järjestää konsertin,tai joitakin muitakin tapahtumia.
Kesäteatteri alueen käyttövuorot
Anonyymi
391353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Kultuurin nimissä saa tehdä ja tekevät kaikkea toisten kustanuksella?
Kyllä Retikka maksaa oman osansa. Ihmiset, jotka tulee muualta tuovat euroja kuntaan. Nyt turvat kii.
No eihän mikään kulttuurin ala tule toimeen omillaa, valtion apuja pitää kaikille jakaa.
Poikottiin koko teatteri!!!
Hyvin on teatteri tuonut euroja kuntaan.
Menopuolella ollunna koko ajan !!!!!!!
Laskeppa, miten paljon on kauppiaat tienanneet pääsylippujen lisäksi.
Mistäs tiedät ? Onko linkki, johonkin lähteeseen, mistä asia selviää ? Kiinnostaa kovasti jatkoa ajatellen.
Laske sinä kun tunnut tietävän, laske samalla paljonko kunta on pumpannut verorahoja tuohon turhuuteen !
Eipä tuota tarvihe olla mikkään Einstein tietääkseen tuon, mitä tarkoitat jatkoa ajatellen ?
Ei tovereilla tarte maksaa. Kun toinen toveri ei edes laskuta.
Eihän se todella ole tasapuolista. Mutta kun poliitikot ja virkamiehet niin hyvin manipuloitu etteiasiasta saa puhua
Hys hys
Täällä elätit tiedä mitään. Eeron poppoo on pitänyt Sumia kartalla ja täten on eiroja kertynyt, joten saavat mielellään avustusta, jos ovat tarvinneet. / edustaja
Jeps. Avustuksia näkyy tippuvan hyvään tahtiin. Onko se tasapuolista kaikille ry:lle onko ??
Näin ei Sumilaisena kyllä muutkin pitää Sumia kartalla. Nämä itsekin varmaan luulee että vain he ovat Sumin napa.
Ketä ne toiset ovat?
No toiset pöljä !
Enpä ole kuullutkaan jostakin "toiset"!
Maksaako Retikka osan lopputulosta näyttelijöille vai saako kukaan mitään .
No nyt kuulit !!!!!
Eipä kuulunut!
Touvo pukilta kuulolaitetta .
Onko Touvo pukki?
Tietenninnii!
Toevon velipuoli.
Toevossa on hyvä elleä, sano lapamato.
Saapi,käsikirjoittaja ja suku ottaa kaikki tulot,muut vaan omaksi ilokseen hyppivät ja höpöttävät samoja vitsejä vuojesta toiseen,hah
Turistibussi tuo ja vie mitä euroja jää kuntaan?
Alueen ylläpito kustannukset jotka kuntalaiset maksavat.
Juurikin näin...!!!!
Kukaan näyttelijä ei saa pennin jeniä. :(
Näyttämöyhdistys maksoi kesäteatterin katsomon katoksen omassa hankkeessaan ja maksoi omarahoitusosuuden kunnan vetämässä hankkeessa, jossa rakennettiin näyttämön katos. Kunnan rahaa ei ole käytetty katoksien hankkimiseen. Kunta saa vuokratulot kaikista alueella olevista muista tapahtumista. Siinä peruste.
Työnorjat sorron yöstä nouskaa
Jokainen lippu on vasemmiston tukemista
Seli seli, uskokoon ken haluaa.
Nuinhan se on. Kyllä kaikki on maksettu.
Meijän verorahoilla. Mitenkäs muutenkaan. Mahtaneekohan kaikki "avustukset" kestää päivänvaloa.
Antaahan teatterin olla vain.
Piiri pieni pyörii. Korppi ei korpin silmää noki.
Kateus on julmaa.
Hhmm... mitähän tuossa on kadehtittavaa. Teatteri hökötys. Ja pikkuporukan pyörittämä ns business jossa muut ei ole mitään.
Eli eespäin tiellä Taistojen