Ei onneksi ole enää mahdollista Peltosaareen. Entäs muuhun kaupunginosaan.
Itse ihmettelen, kuinka näitä messuja enää järjestetään kaiken kertyneen kokemustiedon jälkeen.
Voitte alkaa tutustumisen netissä : asuntomessut Wikipedia
ASUNTOMESSUT RIIHIMÄELLE
9
934
Vastaukset
- Anonyymi
Käykää vaikka ensi alkuun lukaisemassa Johtaja valittu-ketjun lopusta, mitä johtajalle olen esittänyt.
- Anonyymi
En muista, koska muinoin ensimmäisen kerran asuntomessut havahduttivat minut. "Miten voi kaikki mennä näin perseeseen."
Kun mediasta luin, että jossakin on taas asuntomessut, uteliaana vähän seurasin. Samat pulmat toistuivat ja niiden lisäksi yllätyksiä.
Usein oli kunnon tappelut/taistelut siitä, järjestetäänkö messut. Joitakin on peruttu isojen vaikeuksien takia. - Anonyymi
En mainitse alueen nimeä, mutta Etelä-Suomessa. Tuntemani nuori au-äiti muutti rivitaloalueelle kaupungin vuokra-asuntoon. Ei ollut ihan rauhallista. suuren pulman aiheutti pienen matkan päässä ollut entinen asuntomessusalue. Siellä oli paremman väen kerros- ja pientaloja. Näillä oli hirveä vihamielisyys ja torjunta sinne kaupungin rivitaloalueen suuntaan.
Pahin juttu oli se, että joukkoliikenne ulottui vain sinne ex-asuntomessualueelle. Päätepysäkit ja kääntymispaikat siellä. Ja asukkaat eivät sietäneet sitä, että kaupungin asukit olisivat tulleet heidän alueelle.- Anonyymi
Miltei "traumaattisena" on jäänyt mieleen au-äidin kertomus siitä , miten päätepysäkille saavuttuaan joutui pieni lapsi sylissään joutui juoksemaan pakoon näitä hienoja ihmisiä.
Ihmiset ovat raakoja,
- Anonyymi
Oma kokemus Hämeenlinnasta. Parikymmentä vuotta sitten yritin muuttaa sinne voidakseni paremmin hoitaa äitini asiat.
Siellä oli entinen asuntomessualue laidalla metsän keskellä järven lähellä. Sinne! Kävin ominpäin tutustumassa alueeseen. Rappeutuneita rivitaloja, viimeisiksi rakennetut vaikuttivat asuttavilta. Seurailin asukkaiden elämää pienen matkan päästä, hurjaa.
Menin vielä välittäjän kanssa kuuntelemaan tämän vedätykset. Kerroin, mitä tiedän.Sai raivarin: kuka minulle on kertonut.
Jostakin löysin esitteitä ja virallisia suunnitelmia, mitä aikoinaan on ollut. Miten mainostettu. - Ne olivat jonkun suunnittelijan illuusiota. Mitään ei ollut koskaan toteutunut.- Anonyymi
No, ehkä voin paljastaa. Asuntovälittäjä näytti minulle. Kuulemma oli pannut talteen kaikenlaista uransa varrelta.
Ne esitteet muistuttivat vähän Jehovien kuvia edenistä, mutta jotakin muuta idelogiaa niissä oli. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, ehkä voin paljastaa. Asuntovälittäjä näytti minulle. Kuulemma oli pannut talteen kaikenlaista uransa varrelta.
Ne esitteet muistuttivat vähän Jehovien kuvia edenistä, mutta jotakin muuta idelogiaa niissä oli.Joku aatteellinen yhdistys siellä edelleen eli.
- Anonyymi
EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA ASUNTOMESSUJA RIIHIMÄELLÄ.
Suuri johtaja voi yrittää toteuttaa unelmaduuniinsa liittyvät illuusiot jotenkin muuten.- Anonyymi
Lueskelin lisää asuntomessuista. Jossakin mainittiin, että ne ovat muuttuneet. Aikaisempien vuosien kritiikki on otettu huomioon.
MUTTA SILTI, sosiaalikaupunginosan keskelle: EI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset23217229Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17512268Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El476037Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654888MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144855Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.213987Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843605Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363046S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2811566- 851041