Kisat loppuu. Toivat mainetta ja kunniaa !
Viinjuhlat loppuuko nekin ? Lapinlahti poistuu maailmankartalta pikkuhiljaa. Musiikkia ?
Viinjuhlat loppuuko nekin ? Lapinlahti poistuu maailmankartalta pikkuhiljaa. Musiikkia ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kisojen loppuminenhan oli jo kesällä tiedossa, harmi kyllä. Jos korona tilanne jatkuu tai pahenee niinkuin näyttää, niin ei varmaankaan kovin isoja tapahtumia järjestetä minkään alan toimesta.
Tietääkö kukaan järjestetäänkö ilotulitusta lapinlahdella uuden vuoden aatonaa
niiiinnn kaikkitietävä näsäviisaita,aiheeseen perehtymättömiä, tietätämättömiä ja perusteettomia paskanjauhamisnäkemyksiä , vittuilujen kera ! Joten kirjalla kotonasi paperiin ja lue nitä itsetyytyväisenä ! Ja vittuile itsellesi senkin kaikkitietävä
Poliisilta saa se siitä: " näsäviisaita,aiheeseen perehtymättömiä, tietätämättömiä ja perusteettomia paskanjauhamisnäkemyksiä " sitten ?
Näin ökyrikkaitten perheiden salattuelämät tulee julkisiksi, ei aina köyhäin pentuja panetella turhaan, kuten tapana on ollut kokoomus kylällä ! rahaa tarvitaan vitun muuhun kuin taivaalle savuna pommitettavaksi. Kylä sulla äly taas välkkyy 💩 !
Ompahan kommentoinnit/vitsit/mielikuvitus vähissä kun pitää lainata/kopioda yhtä ja samaa kommenttia joka keskusteluun ! Jos et muuta keksi niin sammuta kaikki some välineesi pysyvästi !
En ole vielä kuullut, mutta olisahan se kivaa !
Jumi kaappaus mahtsa olla.
Kaikkipa tuon metsäkonemiljonäärin tuntevat.
Varsinainen ilo solimille
Suosittelen tiukentamaan otetta metsäkoneen joy stickistä.
Parempi työkalu ko. henkilölle kuin kirjailijauraa haaveilevana kommentaattorina.
Voit kerätä kaikki vihakommenttisi täältä Suomi24:stä, niillä saat ensimmäisen Viha-antologiasi kasaan. Vihan dematiikka ja termonilogia -Metsurin ollako vai eikö olla ?
Voiko vihan levittäminen olla elämäntehtävä ?
En tiedä, mutta toivottavasti järjestetään ja oikein mahtava sellainen jossa ei säästellä rahaa.