Tähän ketjuun voit kirjoittaa muistojasi entisestä koulusta. Nythän koko koulurakennus on purettu ja alue odottaa uutta kaavaa.
Tainionkosken Yhteiskoulu
64
793
Vastaukset
No anonyymi, eiks siul ollukkaa ennä muistoi sielt koulust.
- Anonyymi
Korjaan Mansikkala
- Anonyymi
Onks kellekkää tullu mielee et pena hahmo voi olla useamman henkilön tekemä trolli?
- Anonyymi
Tuo pitää todennäköisesti paikkaansa, koko hahmo on mielikuvituksen tuotetta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo pitää todennäköisesti paikkaansa, koko hahmo on mielikuvituksen tuotetta
Hiton hyvä tarinan on anonyymit saaneet kehiteltyy pena hahmon ympärille. Oli mökkii ja taloo, irtosuhteita ja nähty imatralla kaupassa ym. Mitä muita muistatte.
Anonyymi kirjoitti:
Hiton hyvä tarinan on anonyymit saaneet kehiteltyy pena hahmon ympärille. Oli mökkii ja taloo, irtosuhteita ja nähty imatralla kaupassa ym. Mitä muita muistatte.
Aika mont kertaa oon tänne kirjottanu et mie oon vejättäny näit Imatran uteliat. Mut eihä nää oo halunnu uskoo ku on ollu nii kiire haukkumaa minnu 🤣🤣🤣🤣 mut kaikest huolimatta rauhallista jouluu kaikille 🎅🤶🧑🎄
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026718
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324038törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303455Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3851848- 331428
- 311384
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491159Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111016Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11960- 42909