Eipä taida koronan kotitestit olla kauhean luotettavia, vai mitä kertoo se kun otin juuri avatusta jogurttipurkista testin ja se näytti positiivista. Pitäisköhän viranomaisten nyt alkaa rokottaa hygieenisesti tehtyjä elintarvikkeitakin.
Testien luotettavuus
Anonyymi
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Pikkusen ihmettää miksi näitä rokotuksia annetaan jatkuvasti lisää, kun niistä ei näytä olevan mitään hyötyä.
Moni tuttu testien mukaan sairastunut koronaan toiset jopa kaksi kertaa vaikka kaikki rokotukset otettu.
Elikä ei ole kuin kaksi vaihtoehtoa, joko rokote ei suojaa mitään tai sitten korona testi näyttää koronaa vaikka sitä ei olekaan. Väärää testitulosta puoltaa se, että käytännössä kaikki positiivisen testin saaneet täysin oireettomia riippumatta siitä onko rokotettu vai ei.
Joten ei voi kun ihmetellä. - Anonyymi
Ootko lahkolainen?
- Anonyymi
Olen. Helsingistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722940
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642556- 2032210
- 731839
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91641- 1021442
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951069