Naisen seksikumppanien määrä

Anonyymi

Kuinka paljon naisella saa olla seksikumppaneita, että mies hyväksyy hänet tyttöystäväkseen puhumattakaan vaimokseen? Aiemmin katsottiin, että nainen on holtiton, jos seksikumppaneiden määrä on enemmän kuin kolme. Onko 20 liikaa ? Tai entä jos kumppaneita on ollut 50 tai 100 puhumattakaan enempää? Merkitseekö tällainen nykyisin miehelle ?

6

751

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mtään merkitystä ainakaan minulle. Se on elettyä elämää. Laulussakin sanotaan..Tahdon vaimokseni tarjoilijattaren.

    • Anonyymi

      Ainoa ongelma lienee se, että pystyykö ison määrän kumppaneita omannut nuorehko ihminen rauhoittumaan? Eikä tuo 20 ole välttättä isoin määrä, en tiedä!

      Mutta nyt ihan kokemuksesta! Sama myös minun kaltaisella paljon yksinolleella miehellä jolla on ikää jo yli 50. Puuttuu kyky päästää ketään lähelle ja ottaa hyvää vastaan!

      Mutta onhan vielä yksi pointti! Hyväksyä toiselle suhteen ulkopuolinen kaveri. Eli saa olla kaveri jonka elämä on myös parisuhde ja hän harrastaa seksiä oman kanssa.

    • Anonyymi

      Sen jälkeen kun 14-vuotiaana menetin neitsyyteni serkkupojalle saunassa, olen rakastanut seksiä todella paljon. Koulussa minulta tietenkin meni kiltin tytön maine lopullisesti, kun serkkupoika oli kehuskellut saaneensa minulta ja se aiheutti sen, että monet koulumme pojat olivat jatkuvasti kärkkymässä panolle pääsyä. Ja minä tyttö se vaan jaoin. Kerran huppelissa jopa veljellenikin. Opiskeluaikana minun ei tarvinnut ottaa lainaa lainkaan, kun olin joka toinen päivä jonkun avokätisen vanhemman herran vieraana. Olen menettänyt laskun siitä, että kuinka monen kanssa olen ollut vuoteessa, mutta ajattelin kerran että ehkä siinä 150-200 miestä, tai poikaa on käynyt asialla. Paras kerta oli erään tutun mökillä kun siellä oli 8 poikaa ja jokaiselle annoin, joillekin useamman kerran. Oli seuraavalla viikolla hiukan vaikea kävellä. Sitten löysin miehen, hyvän miehen. Oli yksi niistä nuoruuden kavareista, joka tiesi tasatarkkaan historiani ja suorastaan rakastaa kuunnella tarrinoitani kaikista erikoisistakin naimakerroista. Se kiihottaa häntä ja minä saan käydä vieraissa koska haluan...

      • Anonyymi

        Ok! Mutta on asiassa toinenkin puoli vaikka ei tuo kertomasi mikään tyylikäs olekaan! Kaikkein typerintä on tuo että pitää pyytää ja edellyttää salassapitoa joka oikeasti ei toimi, sillä se vaan ei toimi! Ihmisten pitää voida luottaa toisiinsa ja jos pitää avautua jollekin, niin avaudutaan asiasta eikä siihen liittyvästä ihmisestä.

        Mutta mietin vain pitäisikö ihmisen olla 27v ikään saakka nunna tai munkki ja säästää hääyöhön ja pettyä!


    • Mitä sillä on väliä?
      Ei mun vaimonikaan kysellyt kuinka monessa pillussa olen kulliani käyttänyt ennen häntä.
      Enkä ole laskenut.

    • Anonyymi

      mulla ei kessään muussa ja empä olis ottanutkaan ellen olis eka ollut

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      138
      1166
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      96
      880
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      834
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      795
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      31
      558
    6. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      513
    7. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      20
      509
    8. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      494
    9. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      96
      491
    10. Kaipaamalleni naiselle

      Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies
      Ikävä
      29
      437
    Aihe